Domů » Bleskovky » Osmijádrový Snapdragon 810 o sobě dává vědět: Na jaké vlastnosti se můžeme těšit?

Osmijádrový Snapdragon 810 o sobě dává vědět: Na jaké vlastnosti se můžeme těšit?

Přestože na trh nestihl pořádně proniknout ani špičkový Snapdragon 805, Qualcomm již testuje další vlajkový čip svého portfolia procesorů – Snapdragon 810. Ten o sobě dává vědět díky screenshotu z benchmarku AnTuTu a ačkoliv výsledné skóre neznáme, podle zdroje má být opravdu působivé. Aby také ne, když se jedná o 64bitový octa-core čip (čtyři Cortex A-57 a čtyři Cortex A-53 jádra) s dosud neznámým, avšak soudě podle označení velmi výkonným grafickým akcelerátorem Adreno 430.

 

Benchmark byl spuštěn na blíže nespecifikovaném zařízení se 4 GB RAM a 6,2palcovým displejem o rozlišení 1600 x 2560 px. Procesor samotný byl testován na frekvencích od 200 do 940 MHz, v reálu však tato hodnota nejspíše překročí 2 GHz. Přesné informace se ovšem hned tak nedozvíme, jelikož Snapdragon 810 se na trhu objeví nejdříve v průběhu roku 2015.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

 1. misaz (neregistrovaný)

  Osmijádrový Snapdragon 810 o sobě dává vědět: Na jaké vlastnosti se můžeme těšit?

  nehoráznou spotřebu energie.

  • src (neregistrovaný)

   nn, ak bude na 20nm co by teda mohol byt tak to bude uplne v pohode…

   na 28nm vyrobe by to ale bol urcite zrut, to je iste

 2. Kde jsou ty casy kdy Qualcomm hlasal filozofii „You don’t need more cores, you need better cores.“…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).