Domů » Bleskovky » Osm palců od Alcatelu: Levný tablet OneTouch Tab 8HD se začíná prodávat v ČR a na Slovensku

Osm palců od Alcatelu: Levný tablet OneTouch Tab 8HD se začíná prodávat v ČR a na Slovensku

Po včerejší premiéře levného tabletu od Samsungu (článek) tu máme tip na další podobné zařízení, tentokrát z dílen společnosti TCL (Alcatel). Ten na český a slovenský trh uvádí novinku s označením OneTouch Tab 8HD nabízí osmipalcový IPS displej s rozlišením 1024 x 768 px (poměr stran 4:3). 

 

Tablet pohání dvoujádrový procesor (1,6 GHz), který doplňuje 1 GB RAM a 4GB interní úložiště s možností rozšíření díky slotu na microSDHC karty (až 32 GB). Na přední straně najdeme 0,3Mpx kamerku pro videohovory, na zadní pak 2Mpx fotoaparát. Přísun energie zajišťuje 4150mAh akumulátor. Celkové rozměry jsou 202,3 x 154,4 x 9,5 mm, hmotnost včetně akumulátoru 450 gramů. Matně černé tělo tabletu by se mělo dobře držet díky neklouzavé povrchové úpravě.

 

Operační systém Android je bohužel přítomen ve starší verzi 4.1 a zatím nemáme žádné informace o tom, že by Alcatel plánoval aktualizaci na novější. Tablet se na českém a slovenském trhu začal prodávat za 3 690 Kč, respektive 137 EUR včetně DPH.

Padl vám tablet do noty? Mrkněte se, kde jej seženete nejlevněji…

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).