Originální česká hra Machinarium vyšla pro Windows Phone 8

Pro Android a iOS už je dlouhou dobu dostupná skvělá česká point-and-click adventura Machinarium od společnosti Amanita Design, která už v minulosti slavila obrovský úspěch na systémech Windows, Mac OS X a Linux. Machinarium je opravdu originální počin a kdo jste už tenhle titul hráli, určitě mi dáte za pravdu. Grafická stránka hry je naprosto perfektní zejména díky ručně kresleným scénám. V roli sympatického robota budete řešit zapeklité úkoly, hádanky a všemožné puzzle skládanky.

Pro uživatele zařízení se systémem Windows Phone 8 máme dobrou zprávu, hra už je k dispozici také pro tuto platformu a cena plná verze je 94 Kč, trial verze není k dispozici. Diskutovat o hře můžete v našem fóru, kde má Machinarium své vlastní téma. Za tip na bleskovku děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou ReopsatorC47.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Výborně! Koupil jsem kdysi na PC, ale nedohrál a zapoměl.. Už se sosá! Těším se :-)

  škoda, že si člověk stále nemůže koupit hru jednou a hrát jí kdekoliv.

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   „škoda, že si člověk stále nemůže koupit hru jednou a hrát jí kdekoliv.“

   Mám podobný sen. Nedávno jsem si jej částečně splnil při hraní Dune 2, jen jsem bohužel musel přenášet savy mezi Androidem a PC pomocí Google Drive, takže to stálo minutu, dvě práce.

  • mceza (neregistrovaný)

   Naštěstí se blýská na lepší časy. Některé hry už podporují přihlášení přes jeden účet.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Tak Microsoft ale plánuje letos (zřejmě s příchodem WP 8.1) sloučit Store pro win 8 a WP :)

  • mceza (neregistrovaný)

   Poslední zprávy naznačují, že to sloučení ještě nepřijde. Ale u WP 8.1 se dost mění API právě směrem k WinRT a nově budou aplikace i stejně kompilovány.

   Ono to sloučení nebude tak jednoduché, jak to vypadá, ale bude fajn, až přijde.

   Jen bych ale rád doplnil, že sloučení RT a WP Store neznamená automaticky, že se bude postup ve hře synchronizovat. Na to je třeba ještě nějaký účet, cloudová služba a podobně.

   Na Windows zařízeních se o to nejčastěji stará Xbox Live účet. Lze to ale třeba i přes Facebook a podobně. Je to jen o implementaci. Ale jasně, že pokud budou k dispozici možnosti synchronizace zabudované přímo v OS, bude to nejlepší.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *