Oprav si sám: Samsung chystá aplikaci s návody pro domácí kutily

Samsung Galaxy S22 Ultra iFixit

Vládami, organizacemi i spotřebiteli na celém světě je vyvíjen čím dál větší tlak na snadnější opravitelnost zařízení, na což pomalu reagují i výrobci smartphonů. Apple například pozměnil konstrukci letošních základních iPhonů, díky čemuž je výrazně snazší u nich svépomocí provést výměnu vybraných komponent, v USA dokonce mají manuálně zruční jablíčkáři přístup k vybraným náhradním dílům.

Self Repair

Domácím opravám jde naproti i Samsung. Ten podle čerstvé patentové přihlášky připravuje aplikaci Self Repair Assistant, která má podle popisu sloužit jako poradenský a informační software pro domácí údržbu chytrých telefonů, tabletů, hodinek a sluchátek vlastní výroby. Aplikace bude pravděpodobně obsahovat návody a možná i odkazy na místa, kde půjde získat originální náhradní díly.

V USA nyní tuto roli místo Samsungu (a dalších výrobců) plní server iFixit, na kterém jsou k nalezení návody na opravu vlajkových modelů z řad Galaxy S21, S20 a Tab S7.

Kdy Samsung aplikaci Self Repair Assistant vydá, zatím nevíme, ale už známe podobu její ikony – bude obsahovat klíč a ozubené kolo na modrém podkladu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku