Domů » Bleskovky » Oppo R817: Elegantní hudebník s Androidem, bohužel jen pro Čínu

Oppo R817: Elegantní hudebník s Androidem, bohužel jen pro Čínu

Současné smartphony již dávno neslouží pouze jako komunikační nástroje. Díky jejich široké paletě funkcí se z nich stala multifunkční zařízení, která dokážou snadno zastoupit například fotoaparát či navigaci. Čas od času se však na trhu objeví modely, které cílí na určitou část uživatelů, což je i případ nového smartphonu od čínského výrobce Oppo. Ten nese název R817 a své potencionální majitele bude lákat na funkce které jsou na míru šité pro milovníky hudby. V útrobách smartphonu nalezneme dvoujádrový čipset MTK6577 s taktem 1 GHz, 1 GB operační paměti a 4 GB úložného prostoru.

   

Oppo R817 je vybaven speciálním softwarem Direct HD Sound Acoustics, jehož primárním úkolem je vylepšit fyzické vlastnosti zvukového výstupu. Použité algoritmy se dále postarají o hlubší a pevnější basy, lepší srozumitelnost mluveného slova a celkově kvalitnější podaní zvuku ve všech pásmech ekvalizéru. Ostatní výbavu tvoří 4“ (480 x 800 px) IPS displej, OS Android ve verzi 4.0, slot na microSD karty, hlavní 8Mpx fotoaparát, přední 2Mpx kamerka a Li-Ion akumulátor s dnes již průměrnou kapacitou 1710 mAh. Desing hudebního smartphonu je vyveden v poměrně elegantním provedení a nijak výrazně nevybočuje ze zajetých kolejí. Co však zamrzí je fakt, že oficiální cestou se s tímto zařízením v naší kotlině zřejmě nesetkáme.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. goodhoko (neregistrovaný)

    Telefon pro milovníky hudby by měl hlavně mít velkou paměť nebo aspoň velkou sd kartu v balení, dobrý sluchátkový výstup (hlavně hardwarovou stránku) a konečně by mohli udělat telefon s nějaký pořádným reprákem. Resp. mohli by se na to taky trochu zaměřit, už pár let tam nevidím vůbec žádný vývoj. Bylo by skvělé, kdyby se dala hudba poslouchat aspoń obstojně přímo z repráku telefonu, teď je to v podstatě k ničemu. Nějaké ekvalizéry jsou vesměs k ničemu, akorát to pak nezní jako originál a většinou všechno přebasují. Příkladem může být brand na HTC phonech beatsaudio.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *