Oppo R5s se blíží: Lepší výbava v těle s tloušťkou 4,85 mm

Na konci loňského roku představila společnost Oppo smartphone R5 (recenze), který se krátce pyšnil titulem nejtenčí telefon na světě. I když mu toto ocenění sebraly značky Vivo a poté Coolpad, stále je Oppo R5 s tloušťkou 4,85 mm jeden z nejtenčích telefonů na světě. Čínský výrobce nyní na svých evropských stránkách odhalil jeho vylepšenou verzi s větším množstvím operační a vnitřní paměti.

  

Telefon s názvem Oppo R5s si po svém předchůdci ponechává vzhled, rozměry, 5,2″ Full HD displej i procesor Qualcomm Snapdragon 615. Velikost operační paměti poskočí ze 2 GB na 3 GB, vnitřní paměť nově nabídne 32GB prostor, což je vítaná změna, jelikož telefon v sobě neukrývá slot na paměťovou kartu.

 

Fotoaparáty si ponechávají rozlišení 13 a 5 megapixelů, 2 000mAh baterii bude možné nabíjet rychle technologií VOOC. Telefon podporuje sítě LTE, bohužel na pásma 800 a 900 MHz se opět zapomnělo.  

  

Oppo R5s pohání systém ColorOS 2.0 založený na Androidu 4.4 KitKat, do prodeje se má dostat již zítra 25. srpna. Cena je stanovena na 199 EUR (asi 5 400 Kč). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Honza (neregistrovaný)

    V dnešní době vydávat telefon postavený na android 4.4…. je smutné.

  2. tomas (neregistrovaný)

    No tak tenky telefon s 4″ max 4,5″ to by som ani nevedel ze ho mam.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel