Domů » Bleskovky » Oppo představuje nadstavbu ColorOS 12. Jednu funkci okoukalo od Applu

Oppo představuje nadstavbu ColorOS 12. Jednu funkci okoukalo od Applu

Když čínské společnosti Oppo a OnePlus oznámily své spojení, vznikla spousta otázek. Jedna z nich se týkala také společné nadstavby, kterou by smartphony obou značek měly používat. V námi testovaném OnePlus Nord 2 se první náznaky společné nadstavby již projevily, zásadnější změny jsme ale neodhalili.

Oppo Reno 5 5G 7
Oppo představilo novou verzi nadstavby ColorOS

Nyní Oppo oznámilo novou verzi svého ColorOS s číslovkou 12, která se v Číně postupně dostává jak na telefony značky Oppo, tak na ty od OnePlus. Oproti současné verzi ColorOS 11 nejsou změny nikterak radikální a týkají se především použití více kontrastních barev na bílém prostoru, menšího zahuštění informací a lehce redesignovaných ikon a vylepšení více než 300 animací za pomocí umělé inteligence, která má redukovat prodlevy.

OnePlus Nord 2 Recenze 1
První smartphone, který s kombinovanou nadstavbou koketoval, byl OnePlus Nord 2

Zároveň ColorOS 12 přináší některé změny z Androidu 12, jako je notifikace ve stavové liště v případě, kdy aplikace používá fotoaparát či mikrofon.

Také se zlepšilo propojení s počítači s Windows 10 a 11 a přibyly nové 3D avatary, které notně připomínají Memoji od Applu, byť Oppo se z pochopitelných důvodů rozhodlo je nazývat Omoji.

Dostupnost ColorOS 12 v ČR není prozatím známá

ColorOS 12 bude nejprve dostupné ve smartphonu Find X3 Pro Photographer Edition, nicméně do konce letošního roku se (alespoň v Číně) dostane veřejná betaverze na smartphony Find X3 či OnePlus 9. Kdy se dočkáme také v našich končinách, není prozatím jasné, nicméně Oppo slibuje, že ColorOS 12 dorazí na více než 110 modelů, jež vlastní přes 150 milionů uživatelů po celém světě.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Aku funkciu presne okopirovali od apple?? V clanku som nenasiel nic konkretne o nejakej funkcii. Trocha prehnany nadpis.

  • Mám pocit že ty 3D avatary nazvané Omoji :D

  • Chtělo by to se naučít lépe číst, jsou tam okopírované Memoji od Applu. Číňan nic nové nevymyslí. Opět se jasně ukázalo, kdo je inovátor a kdo kopírka.

  • Apple je inovátor leda takových kravin, jako memoji, jinde mu ujel vlak 😀.

  • Cleric a co to je konkretne za funkcia?

 2. Není lepší říct spíš co neokopírovali?

  • Hele jsme zde je díky tomu, že se Smartmania uchyluje k takovým ubohým nadpisům. Kvalita obsahu za moc nestojí, tak se snaží nalákat čtenáře tímhle způsobem.

  • Ono je vlastne zabavne sledovat ako na podobne titulky a clanky ti jednoduchsi reaguju a este zvladnu ostatnych nazyvat ovcami.

  • Další tupý slovák se chytil na kost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).