Oppo Find N bude první ohebný smartphone značky. Dorazí už příští týden

oppo find n 1

Příští týden bude ve znamení novinek od společnosti Oppo. Čínská firma pořádá mezi 14. a 15. prosincem akci Inno Day 2021, na které odhalí své mobilní technologické novinky pro příští rok. Už víme, že se dočkáme netradičního fotomobilu s výsuvným objektivem, to však zdaleka nebude všechno.

Oppo Find N: první ohebný smartphone značky

Pete Lau, který je spoluzakladatel značky OnePlus a zároveň současný produktový ředitel společnosti Oppo, na sociálních sítích oznámil příchod ohebného smartphonu Oppo Find N. Podle jeho vyjádření trval jeho vývoj celé čtyři roky (první prototyp byl hotov v dubnu roku 2018), je tedy působivé, že se firmě podařilo vzhled své první „skládačky“ utajit.

oppo find n

Pete Lau tvrdí, že společnost Oppo chce pomocí tohoto telefonu odstartovat novou éru smartphonů, neboť toto odvětví po překotném vývoji v posledních 10 letech „narazilo do zdi“. Co se týče designu i výbavy, smartphony již dosáhly svých limitů, a proto je zapotřebí posunout se za hranice pouhého navyšování výkonu nabíjení, obnovovací frekvence displejů, rychlejší konektivity apod.

OPPO Find N | OPPO INNO DAY 2021

Další podrobnosti o Oppo Find N zatím firma tají, v oficiální upoutávce láká na telefon se skládací obrazovkou, který je dost malý a zároveň dost velký. Podle předchozích spekulací by měl dostat vnitřní 7,1“ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a otvorem pro 32Mpx selfie kamerku. Na zádech pak máme najít kombinaci tří fotoaparátů s rozlišením 50, 15 a 13 megapixelů. Dá se předpokládat, že oproti rolovacímu konceptuálnímu telefonu Oppo X 2021 z loňského roku najde Oppo Find N cestu na pulty obchodů.

Premiéra Oppo Find N se odehraje 15. prosince v 16:00 čínského času (asi v 9:00 našeho času).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku