Oppo chystá překvapení: příští týden ukáže fotomobil s vysouvací optikou

Oppo

Společnost Oppo příští týden pořádá akci Inno Day 2021, na které odhalí několik nových technologií. Loni jsme na této akci viděli konceptuální rolovací smartphone, letos se pro změnu dočkáme novinek v oblasti fotoaparátu. Alespoň to tak vypadá podle oficiální upoutávky.

Smartphone s vysouvacím fotoaparátem

Společnost Oppo je ve vývoji technologií fotoaparátu poměrně aktivní; z jejích laboratoří jsme se v minulosti dočkali spousty novinek v čele s periskopickou přibližovací kamerou nebo výsuvnými selfie kamerami z těla telefonu. Výsuvný fotoaparát dostane i příští konceptuální zařízení, byť v tomto případě na to půjde výrobce poněkud jinak.

Výsuvný mechanismus má dostat hlavní fotoaparát na zadní straně, vysouvat se má pouze jeho optika. Touto cestou by bylo možné dosáhnout proměnlivého ohniska a plynulého zoomu, ovšem tak daleko zatím Oppo nejde. Popisek u fotoaparátu uvádí fixní ohnisko 50 mm, takže výsuvný mechanismus má patrně jednu funkci – co nejvíce zarovnat vystupující fotoaparát se zády smartphonu a vysouvat čočku pouze při používání fotoaparátu.

Ve fotomodulu má být ukrytý 1/1,56“ snímač (pravděpodobně Sony IMX766), optika pak má nabídnout světelnost f/2.4. Podle upoutávky by měl být celý modul i přes své mechanické vlastnosti voděodolný a při pádu se má automaticky sám zasunout.

Více detailů zatím nemáme, pravděpodobně se je ale dozvíme už příští týden. Akce Oppo Inno Day se uskuteční 14. prosince.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku