Oppo chystá svůj první ohebný smartphone. Dorazit má nečekaně brzy

oppo 1

Rodina ohebných smartphonů se letos rozroste o nová zařízení pocházející od značek, které dosud žádné skládačky ve svém portfoliu nemají. Svůj přírůstek chystá například společnost Oppo, přičemž její první ohebný telefon by měl dorazit nečekaně brzy.

První skládačka od Oppo dorazí nejspíše už v příštím čtvrtletí

Podle nejnovějších zvěstí z Číny představí Oppo svůj první ohebný smartphone někdy v druhém kvartálu, tedy mezi dubnem a červnem. Nemá se přitom jednat o rolovací telefon, jakým byl představený koncept Oppo X 2021, ale zařízení s ohebným displejem. Podle nedávných informací serveru TheElec má Oppo u Samsungu objednané panely s úhlopříčkou 7,7“, které se budou ohýbat dovnitř. Zobrazovače mají mít výrazně protáhlý tvar, tudíž se spekuluje o tom, že první ohebný telefon od Oppo bude mít véčkovou konstrukci.

Podle posledních zvěstí chystají své první ohebné smartphony i společnosti Xiaomi, Vivo a Google, kromě toho se máme letos dočkat nejednoho ohebného telefonu i od Samsungu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku