Cena:

Operátoři představují nové tarify. Blýská se na lepší mobilní časy?

Zatímco vývojáři každý měsíc představují nové technologické vymoženosti a neustále vylepšují stávající elektronické přístroje, mobilní operátoři jako by se zasekli v čase. Od roku 2013 nabízejí stále ty samé neomezené tarify za něco kolem 750 korun. Jako by ani nepostřehli, že se změnily potřeby zákazníků i celý telekomunikační trh. V posledních měsících se ale daly věcí konečně trochu do pohybu. Vodafone představil nový rodinný tarif a T-Mobile dokonce kompletně obměnil nabídku neomezených tarifů. Svítá na lepší časy?

usetrenoprclanek

Češi chtějí data a chtějí jich hodně, operátoři jsou ale na gigabajty skoupí. Na tohle téma se diskutuje už nějaký ten pátek. A jelikož se prakticky celý život posouvá směrem do onlinu, není se čemu divit. Mladí bez internetu nevydrží téměř ani minutu, chatují s přáteli, sdílejí obrázky ze svého života, hrají hry. Starší zase používají internetovou síť k práci a běžným denním činnostem. Poptávka po gigabajtech každým rokem narůstá.

Co operátoři aktuálně nabízí?

Jak jsme již zmiňovali, T-Mobile se nedávno vydal vstříc přáním svých klientů a vypustil do světa nové tarify, jejich prodej se snaží podpořit reklamní kampaň s názvem Mraky dat. Tarify jsou upravenou verzí stávajících „neomezenek“ a nesou označení písmeny konfekčních velikostí – od S přes M, L a XL po XXL podle toho, kolik dat obsahují, a jejich ceny startují na 499 Kč.

Zvětšení objemu datového balíčku ale není jediným pozitivem, s nímž operátor přišel. V rámci nových tarifů si užijete také výhodné volání v celé Eurozóně. T-Mobile tak předběhl své konkurenty a nabízí svým klientům tuto výhodu ještě před EU regulací, která operátorům nařizuje poskytovat služby v rámci tarifu bez jakéhokoliv poplatku i v Eurozóně až od 15. června.

„Nové tarify T-Mobile potěší zejména uživatele mobilních dat, kteří za pouhých 50 korun k dosavadní ceně neomezeného paušálního tarifu získají 2,5 GB navíc. Podle našich průzkumů však zákazníci očekávají od operátorů více, a to zejména snížení cen, k němuž nedošlo. Skutečná mobilní revoluce se proto odkládá. Ta přijde teprve ve chvíli, až dojde ještě k výraznějšímu navýšení mobilních dat, a zároveň poklesu paušální měsíční ceny tarifu. Ve srovnání např. s Polskem zůstávají tarify našich operátorů stále nevýhodné. Velmi kladně ale hodnotíme možnost neomezeného volání a využití dat v rámci zemí Evropské unie, což je s blížícím se létem dobrá zpráva pro všechny cestovatele,“ komentuje Tomáš Tichánek, specialista přes telekomunikace z portálu Ušetřeno.cz

Pokud se poohlížíte po výhodném tarifu pro celou rodinu, určitě byste měli zavítat na web operátora Vodafone. Ten, ačkoliv stávají nabídku neomezených tarifů zatím nijak neupravil, rodinný tarif dovedl téměř k dokonalosti. Za 2 499 Kč získáte neomezené volání a SMS pro 4 členy rodiny a navíc 42 gigabajtů sdílených dat. A to se vyplatí.

Ptáte se, co poslední z velké trojky? Nabízí O2 nejlevnější volání, nebo přišlo s rozšířenou nabídkou datových tarifů? Samá voda. Operátor prozatím na své konkurenty vůbec nezareagoval, ale možná je to jen ticho před bouří. Cítíme ve vzduchu, že se něco chystá. Co vy, myslíte, že se konečně blýská na lepší mobilní časy?

Autor článku
PR článek
Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.