Domů » Články » Operátoři představují nové tarify. Blýská se na lepší mobilní časy?

Operátoři představují nové tarify. Blýská se na lepší mobilní časy?

Zatímco vývojáři každý měsíc představují nové technologické vymoženosti a neustále vylepšují stávající elektronické přístroje, mobilní operátoři jako by se zasekli v čase. Od roku 2013 nabízejí stále ty samé neomezené tarify za něco kolem 750 korun. Jako by ani nepostřehli, že se změnily potřeby zákazníků i celý telekomunikační trh. V posledních měsících se ale daly věcí konečně trochu do pohybu. Vodafone představil nový rodinný tarif a T-Mobile dokonce kompletně obměnil nabídku neomezených tarifů. Svítá na lepší časy?

usetrenoprclanek

Češi chtějí data a chtějí jich hodně, operátoři jsou ale na gigabajty skoupí. Na tohle téma se diskutuje už nějaký ten pátek. A jelikož se prakticky celý život posouvá směrem do onlinu, není se čemu divit. Mladí bez internetu nevydrží téměř ani minutu, chatují s přáteli, sdílejí obrázky ze svého života, hrají hry. Starší zase používají internetovou síť k práci a běžným denním činnostem. Poptávka po gigabajtech každým rokem narůstá.

Co operátoři aktuálně nabízí?

Jak jsme již zmiňovali, T-Mobile se nedávno vydal vstříc přáním svých klientů a vypustil do světa nové tarify, jejich prodej se snaží podpořit reklamní kampaň s názvem Mraky dat. Tarify jsou upravenou verzí stávajících „neomezenek“ a nesou označení písmeny konfekčních velikostí – od S přes M, L a XL po XXL podle toho, kolik dat obsahují, a jejich ceny startují na 499 Kč.

Zvětšení objemu datového balíčku ale není jediným pozitivem, s nímž operátor přišel. V rámci nových tarifů si užijete také výhodné volání v celé Eurozóně. T-Mobile tak předběhl své konkurenty a nabízí svým klientům tuto výhodu ještě před EU regulací, která operátorům nařizuje poskytovat služby v rámci tarifu bez jakéhokoliv poplatku i v Eurozóně až od 15. června.

„Nové tarify T-Mobile potěší zejména uživatele mobilních dat, kteří za pouhých 50 korun k dosavadní ceně neomezeného paušálního tarifu získají 2,5 GB navíc. Podle našich průzkumů však zákazníci očekávají od operátorů více, a to zejména snížení cen, k němuž nedošlo. Skutečná mobilní revoluce se proto odkládá. Ta přijde teprve ve chvíli, až dojde ještě k výraznějšímu navýšení mobilních dat, a zároveň poklesu paušální měsíční ceny tarifu. Ve srovnání např. s Polskem zůstávají tarify našich operátorů stále nevýhodné. Velmi kladně ale hodnotíme možnost neomezeného volání a využití dat v rámci zemí Evropské unie, což je s blížícím se létem dobrá zpráva pro všechny cestovatele,“ komentuje Tomáš Tichánek, specialista přes telekomunikace z portálu Ušetřeno.cz

Pokud se poohlížíte po výhodném tarifu pro celou rodinu, určitě byste měli zavítat na web operátora Vodafone. Ten, ačkoliv stávají nabídku neomezených tarifů zatím nijak neupravil, rodinný tarif dovedl téměř k dokonalosti. Za 2 499 Kč získáte neomezené volání a SMS pro 4 členy rodiny a navíc 42 gigabajtů sdílených dat. A to se vyplatí.

Ptáte se, co poslední z velké trojky? Nabízí O2 nejlevnější volání, nebo přišlo s rozšířenou nabídkou datových tarifů? Samá voda. Operátor prozatím na své konkurenty vůbec nezareagoval, ale možná je to jen ticho před bouří. Cítíme ve vzduchu, že se něco chystá. Co vy, myslíte, že se konečně blýská na lepší mobilní časy?

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.

16 komentářů

 1. to co nabídl t-mobile je VÝSMĚCH!!!

  • To co nabízí všichni, je výsměch.
   Oni stále argumentují tím, že by přetížili síť, což je nesmysl. Vždyť Vodafone si to mohl vyzkoušet, když dal před rokem na Vánoce všem svým zákazníkům 100Gb dat dva měsíce po sobě, tak že všichni mohli datovat, jak protržený. Je to nic nestálo a vsichni byli spokojeni.

 2. 2499Kč za rodinný tarif u Vodafonu Vám přijde ok? 625Kč za 10GB na osobu?

  • Neomezené volání, sms a 1,5Gb dat stojí pro jednu osobu 750Kč, tohle je o 125kč levnější a navíc 8,5Gb. Z tohoto pohledu je to skutečně výhodnější. Ale jinak je to pořád tragický.

   • A pokud jste doma jen tři nebo dokonce dva, tak je to výsměch. A pokud je vás pět, tak taky.

 3. Prostě PR článek :-(

 4. pochybny pr clanek.

  loidi chteji neomezene volani, neomezene sms a neomezena data pod 500 kc a to tu stale neni..

 5. Mě nezajímá nějaké neomezené volání s SMS, stačí mi měsíčně do 100 SMS a 100 minut, ale trochu dat k tomu.

  Většině lidí jsou neomezený tarify k ničemu, zajímalo by mě kolik průměrné provolaji lidi s neomezeným tarifem.

  • Presne tak. Provolam 40 minut, cca 60 sms, ted jsem sice pres kamarada sehnal neomezeny tarif a 4gb net za 400 kc, ale my stacilo platit 250 a mit data plus sms a volani neco malo. Nepotrebuju neomezeny ale nic lepsiho s sms, volanim a daty jsem pod 400 neposkladal.

 6. Včera jsem si po dlouhé době dobil kredit za 200. Z toho mám 1580Mb rychlých dat + pomalejší data na celý měsíc a ještě mi zůstalo 50kč na sms. Volání neřeším protože volám jen do stejné sítě a to je zdarma. Takže já jsem spokojený, 200 na měsíc mi příjde ideál, ale chápu, že třeba někdo kdo má potřebu denně čučet na youtube nebo denně provolat x hodin do jiných sítí nemusí být spokojený.

  • Že by kaktusák? Taky jsem u nich a nemůžu si stěžovat. Včera jsem sice nedobíjel, mám dat i kreditu dost a do další akce vydržím :D

   • No já to nechtěl původně napsat ale jo :D Mě u nich vadí jedna věc, od té doby co mám u nich číslo nemám potřebu řešit kredit a když si někdy dobiju za 500 v dobiječce tak za půl roku najednou zjistím, že nemám kredit zrovna když ho potřebuju :D prostě jsem si navykl na to, že internet a kredit mám pořád což nikdy dřív nebylo normální :)

 7. Dokavad budou v dnesni dobe porad nejake FUP limity, tak je to vsechno o hovne. Nejtrapnejsi jsou ty tarify s daty 100,200,350 MB a podobne. To je k smichu, stejne jak pujcovny aut, kde smite s tim autem za den najet jen 150 km.

 8. Autor článku se probudil. Situaci poplivali diskutéři už na všech ostatních serverech…

 9. Používáme doma všichni paušály od – [odkaz] a je to dobrý.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).