O2 do své sítě zařazuje druhou lokalitu pro technologii LTE Advanced (LTE-A). Ta umožňuje využít více frekvenčních pásem současně, což ještě zvýší maximální rychlosti přenosu dat. Technologie LTE-A je již nyní nasazena ve veřejném provozu, a to v okolí Humpolce v kraji Vysočina, a nyní nově v oblasti Praha 4 – Michle. Díky využití dostupných pásem o šíři 15 a 10 MHz zde lze s patřičnými přístroji využít při stahování dat rychlost až 185 Mb/s.

 

O2 dále pokračuje s pokrýváním sítě LTE v Česku. Během letních měsíců operátor rozšířil pokrytí v Praze a v Brně, nyní intenzivně pracuje na pokrývání dalšího území České republiky.

Výhody této sítě mohou využívat všichni zákazníci s libovolným datovým tarifem od O2. Je pouze potřeba využívat zařízení s podporou LTE a také nový typ SIM karty – tzv. uSIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.