Domů » Články » OnePlus One už koupíte z České republiky, s dvouletou zárukou a řadou příslušenství

OnePlus One už koupíte z České republiky, s dvouletou zárukou a řadou příslušenství

Zabiják vlajkových lodí, jak se modelu OnePlus One přezdívá, už je možné oficiálně objednávat i z České republiky. Kromě toho výrobce nabídne řadu zajímavého příslušenství.

 

Společnost OnePlus dnes na večerní tiskové konferenci a setkání fanoušků v Praze oznámila dostupnost modelu One (recenze) pro Českou republiku a dalších 15 evropských zemí; telefon je možné objednávat prostřednictvím jejich online obchodu OnePlus.net. Výrobce si zachovává svoji netradiční prodejní strategii – bez pozvánky si telefon můžete zakoupit každé úterý, s pozvánkou nejste nijak limitování. Kromě toho na e-shopu najdete celou řadu originálního příslušenství. Například 10 000mAh power banku zakoupíte za 484 Kč, dostupná ale bude až ke konci tohoto měsíce.

Úvodního slova se ujal jeden ze spoluzakladatelů značky Carl Pei, který krátce pohovořil o firemní strategii a klíčových faktorech modelu OnePlus One.

Vstřícná cenová politika

Nebudeme dlouho chodit okolo horké kaše a pojďme na ceny. Základní 16GB Silk White model zakoupíte za 8 089 Kč, 64GB Sandstone Black varianta je k mání za 8 989 Kč. K ceně je dále potřeba připočítat 499 Kč za poštovné do České republiky. Z hardwarové výbavy dále stojí za zmínku 5,5palcový Full HD displej, procesor Qualcomm Snapdragon 801, 3 GB RAM a 13Mpx fotoaparát. Na produkty z e-shopu se bude vztahovat standardní dvouletá záruka.

-

Samotný sklad a servisní centrum pro Evropu je umístěné ve Velké Británii, případné reklamace bude výrobce řešit výměnou kus za kus. Snažili jsme se zjistit, jak má zákazník v případě reklamace postupovat. Bylo nám řečeno, že bude nutné kontaktovat podporu, která jej provede celým reklamačním procesem.

  
Takhle vypadá naživo 10 000mAh power banka od OnePlus. Není nikterak těžká a ani velká.

Vzhledem k velikosti displeje nejsou zanedbatelné ani celkové rozměry (152,9 x 75,9 x 8,9 mm), největším záporem ale zůstává absence LTE pásem 800 a 900 MHz. Čipová sada a rádiový modul od Qualcommu přitom tato pásma podporují, jsou ale blokována softwarově a hlavním důvodem absence je fakt, že je nepodporuje použitá anténa.

OnePlus Two přijde ve třetím kvartálu

Celá akce se nesla ve velmi přátelském duchu. My jsme pro vás vyzpovídali jednoho ze spoluzakladatelů – Carla Peie, který nám prozradil spoustu zajímavých informací. Řeč padla i na OnePlus Two a další produkty. Carl nám například prozradil, že OnePlus Two v evropské verzi konečně bude podporovat LTE pásma 800 a 900 MHz, což je pro českého uživatele skvělá zpráva.

 

Novinka se opět bude prodávat přes online obchod výrobce a dostupná by měla být někdy v průběhu třetího kvartálu. Česká republika ale v první vlně online prodejů nebude a musíme tedy počítat s drobným zpožděním. Kromě toho výrobce chystá ještě další model, s tabletem ale nepočítá – klíčový business je pro něj trh s chytrými telefony a příslušenstvím. Celý rozhovor vám nabídneme v následujících dnech.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  Zdravím redaktory ;) Děkuju za všechny za informace. Jenom se zeptám, vyzvěděli jste na konferenci, jaká bude adresa na posílání reklamací? Já vím, že my češi jsme zhýčkaní ČP a na doručovací služby si nepotrpíme, ale stejně bych to rád věděl, jestli to bude opravdu adresa mimo ČR. Děkuju, devítku za tenhle telefon bych si dovedl představit ;)

  • Sklady pro Evropu mají v UK, ale kolega Martin už se odběhl zeptat na správnou adresu :) do článku to pak doplníme.

  • Doplnění: Reklamace se bude řešit tak, že zákazník kontaktuje podporu OnePlus, která jej provede celým procesem. Více nám k tomu bohužel neprozradili.

  • Karel (neregistrovaný)

   Bohatě stačí. Někomu to možná přijde blbý, ale reklamace je dost důležitá věci a u čehokoli nad dva tisíce by se to mělo řešit. Tedy kam poslat (ČR, mimo ČR), komu (prodejci, výrobci, distribuci) a co se bude dít pak (zdlouhavá komunikace, x měsíců bez telefonu atd.). Pochopitelně jak dlouhá je doba na uplatnění. Ještě jednou moc děkuji ;)

  • Nemáte vůbec zač :) já jen doufám, že reklamací budou uživatelé řešit co nejméně :)

 2. Nero (neregistrovaný)

  Já jsem si telefon zakoupil již dříve přes Německo a zajmalo by mě, jestli nyní pokud budu potřebova reklamovat, můžu přes českou službu.

  • Tuhle otázku už jsem zástupcům nestihl položit, ale zkuste je kontaktovat přes podporu na webu a určitě vám odpoví.

 3. Ta powerbanka vypadá za ty peníze hodně dobře, docela i normální rozměry, no uvidíme…

 4. kolemjdouci (neregistrovaný)

  „Čipová sada a rádiový modul od Qualcommu přitom tato pásma podporuje, jsou ale blokována softwarově; zřejmě kvůli chybějícím patentům značky OnePlus pro evropský trh.“

  Softwarove to odblokovat jde, ale antena to nepodporuje, takze to je ten hlavni duvod. Tedy zadne patenty, ale hardware. Duvod je jednoduchy, telefon je postaveny pro jine trhy nez EU, jak jinak pro Cinu a Indii primarne.

 5. IceLuke (neregistrovaný)

  Bude telefon k dispozici s Cyanogenmodem nebo jejich vlastnim Oxygen OS?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).