Domů » Bleskovky » OnePlus One: Dokáže odolat vodě? (video)

OnePlus One: Dokáže odolat vodě? (video)

V dubnu se světu ukázal špičkově vybavený smartphone OnePlus One, jehož výbava vzhledem k ceně působila takřka neuvěřitelně. Oproti některým high-endům od zavedenějších výrobců však postrádá jednu užitečnou vlastnost, kterou je odolnost proti vodě. Nebo ne? Na YouTube kanálu GadgetguruHD se objevilo video, v němž je OnePlus One testován nejprve v dešti a posléze opakovaně ponořován do kaluže. I přesto, že se telefon žádnou certifikací nechlubí, přežil bez úhony.

 

Stejně jako u letošního HTC One se tak setkáváme s tím, že částečná voděodolnost sice není výrobcem proklamována, v praxi by však neměl být problém s tím, když se zařízením zmoknete či na něj převrhnete skleničku s vodou. Oficiálně to ale výrobce nijak negarantuje.

OnePlus One Water Test - Is It Water Proof?

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

16 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  Áno…každý mobil je vodeodolný a aj každá huba je jedlá ….

 2. Ecofriend (neregistrovaný)

  Kedy už konečne začnú vyrábať antireflexné displeje…je tam h*vno vidno na tom

  • gaspic (neregistrovaný)

   kup si lumii a ne pos*anej droid

  • Ecofriend (neregistrovaný)

   Existuje tam niečo ako launchery, tasker – automatizácia telefónu a pod.? Nie..android je otvorený systém, čo je jeho veľkou prednosťou, ale zároveň aj slabinou kvôli zraniteľnosti, ten pos*anej android by som nevymenil ;)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Gaspic: A co to má společnýho s voděodolností popř. antireflexností skel? Tohle je jen komentář fanatika.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Btw třeba Corning představil antireflexní skla, tak je otázka kdo první je přinese v telefonu.

  • Ecofriend (neregistrovaný)

   A okrem toho sú aj antibakteriálne..takisto aj solárny článok pod displejom existuje, ktorého cena je okolo 1 dolára a stále nič nie je… Myslím, že týmto by sa mali viac zaoberať výrobcovia, než vode odolnosťou… zas tak často mi mobil nespadne do kaluže… mne osobne teda ani raz (našťastie)

  • Přínos voděodolnosti je spíše v tom, že si může člověk vzít mobil k vodě, zaplavat s ním, na sjíždění potoka v lodi (ne proto, že by se člověk chvíli neobešel bez toho být na příjmu, ale je to multifunkční stroj a člověk ho využívá jako foťák, gps, na sportovní sledování atd.). Tedy ani ne proto, že by měl spadnout do louže, nebo že by ho člověk neuchránil před deštěm. Proto je to užitečné a měl by to být standart. … a samozřejmě se ta voděodolnost také bude lidmi využívat – možná nejvíc ze všeho – na prasečinky ve sprše, co si budem nalhávat, ale to už jen bonus navíc. :-)

  • Ecofriend (neregistrovaný)

   To je všetko pekné… ale podľa môjho názoru by ľudia ocenili viac, keby na tom displeji, ktorý sa používa na mobile najviac, by cez deň nevideli odraz oblakov a pod. Pre mňa by bolo určite lepšie mať antireflexný displej skôr ako odolnosť voči vode…ale každý čo potrebuje ;)

  • Bonnie (neregistrovaný)

   Myslím, že jste nepochopil smysl vodotěsnosti telefonů. Totiž vodotěsnej by dle mého měl být každý telefon, už jen proto, že se dost často vyskytují v upocené kapse a někteří si neodpustí je tahat na hodinové rozhovory do vany, či do koupelny na poslech hudby. Jde hlavně o částečnou zábranu proti korozi. Další věc je ta, že porovnávat vodotěsnost telefonu a funkčnost displeje, to mi příjde poněkud nesmyslné.

  • Nepotřebuji vodotěsnost, mě stačí voděodolnost. Chci mít jistotu, když telefon chytnu mokrejma rukama, když budu psát SMS v dešti, když mi na něj něco ukápne, když na něj vyleju kafe – protě v těchlech případech chci mít jistotu, že jsou komponenty dobře chráněny. Nechci se s ním potápět, neplánuji telefonovat ve sprše ani hrát hry v bazénu, ale odolnost by byla moc fajn :-)

  • Ecofriend (neregistrovaný)

   Ja len vravím, že by bolo fajn, keby výrobcovia začali dávať antireflexné displeje… nič to nemá s vodeodolnosťou… to som len mal poznámku k tomu videu… vodeodolné mobily už sú, tak by bolo na čase inovovať aj niečo inšie, toť vše

  • napadá mě ještě jeden důvod pro vodotěsnost – mám občas strach šáhnout na mobil kvůli špinavým rukám z práce, kdybych měl jistotu, že když ho zmatlám, že se tím jednak špína nedostane dovnitř a jednak, že ho pak prostě strčím pod vodu a jednoduše umyju jako hrnek – to by bylo vážně fajn.

 3. A ešte mi povedzte ze ktorý telefon ma problém s dažďom? N9 či iphone 4 prežili aj ponorenie do vody. Smartfony niesu z papiera.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).