Domů » Bleskovky » OnePlus odhaluje: tyhle smartphony se dočkají Androidu 11

OnePlus odhaluje: tyhle smartphony se dočkají Androidu 11

OnePlus se řadí mezi výrobce, kteří svým smartphonům dopřávají nejnovější operační systém mezi prvními. Aktuální Android 11 v podobě platformy OxygenOS 11 aktuálně běží na smartphonech OnePlus 8, 8 Pro a 8T, brzy by se měly dočkat další modely. Které to budou?

Jako první se dočká OnePlus Nord

Ještě v tomto týdnu by měla být vypuštěna první otevřená beta verze OxygenOS 11 pro OnePlus Nord. Přípravy probíhají u modelových řad OnePlus 7 a 7T, bohužel u nich výrobce narazil na problém s dešifrováním dat, který je aktuálně řešen s Qualcommem. V současnosti probíhá uzavřené interní testování, brzy se snad dočkáme veřejné beta verze.

OnePlus 7Pro 2
OnePlus 7 Pro

OnePlus má v plánu také aktualizovat smartphony řad 6 a 6T, ovšem u nich zatím časový harmonogram neznáme. Stejně tak nevíme, kdy budou aktualizovány levné modely OnePlus Nord N10 5G a N100, u nichž bude povýšení na Android 11 prvním a zároveň posledním systémovým updatem.

NepřehlédněteOxygenOS 11 se blíží. Přinese vylepšený vzhled, unikátní Always-on displej a spoustu dalších novinek

OxygenOS 11 přináší pro telefony OnePlus lehce přepracované prostředí pro lepší ovládání jednou rukou, nový design mají i některé systémové aplikace. Nové jsou režimy always on displeje, systémové fonty a optimalizovaný tmavý mód a Zen Mode.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.