Domů » Bleskovky » OnePlus 8 Lite dostane výkonný procesor a příznivou cenu. Bude to bestseller?

OnePlus 8 Lite dostane výkonný procesor a příznivou cenu. Bude to bestseller?

OnePlus je značka spjatá s označením zabijáků vlajkových lodí. Poslední rok se však nesl v tématu zdražování a rozdíl mezi pravými vlajkami a OnePlus se začal zmenšovat. Čínská společnost si stále drží velkou základnu fanoušků, ale letos se pokusí znovu zaútočit tím, čím začala – skvělým poměrem ceny a výkonu. Chystaný model 8 Lite se představí po boku vybavenějších sourozenců a i s drobnými ústupky se bude jednat o adepta na krále střední třídy.

OnePlus 8 Lite by se podle informací měl dočkat procesoru od Mediateku (zřejmě Dimensity 1000). Ten je výkonem srovnatelný s loňským Snapdragonem 855 a hrubé síly tak bude dostatek. Novinka zaujme 90Hz OLED displejem, konektivitou 5G, průstřelem v displeji, úložištěm UFS 3.0, trojitým fotoaparátem a 30W nabíjením.

Bude důležité, jak se OnePlus popere s optimalizací svého prostředí s procesorem Mediatek. V plynulosti a stabilitě však byl Oxygen OS vždy jeden z nejlepších a zřejmě se není čeho bát. S cenou začínající kolem 500 dolarů (cca 12 tisíc Kč) by se tak jednalo o velmi výhodnou koupi.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na