Domů » Bleskovky » OnePlus 8 Lite se odhaluje: nový král střední třídy?

OnePlus 8 Lite se odhaluje: nový král střední třídy?

Značka OnePlus je známá svými modely ze sféry vlajkových lodí, které nabízí špičkovou výbavu za vcelku přijatelnou cenu. V letošním roce úspěch slavil zejména model 7 Pro. Ve své historii má však OnePlus jednu zkušenost s telefonem střední třídy a to s modelem nesoucí název OnePlus X. V posledních dnech začaly internetem kolovat informace o modelu 8 Lite, které podpořily i rendery, a je na co se těšit.

OnePlus 8 Lite
Vzhled částečně připomíná chystanou řadu Galaxy S11 od Samsungu

Velký displej, hezký design a příjemná cena

Příchod OnePlus 8 Lite oznámil známý tipster OnLeaks a nemáme pádný důvod mu nevěřit. Postaral se o brzké odhalení velké spousty telefonů a podle udávaných rozměrů 159.2×74× 8.6 mm se nebude jednat o žádného drobečka. Velikostně odpovídají rozměry zhruba modelu OnePlus 7T, který má 6,55 palcový displej. Chystaný model se až nápadně blíží vzhledu, který se očekává od Samsung Galaxy S11, a to zejména zadní stranou a průstřelem v displeji.

OnePlus 8 Lite: 360 degree renders EXCLUSIVE

O hardwarové výbavě zatím nejsou žádné konkrétní informace, ale pokud by OnePlus šel ve svých šlépějích modelu X, který měl v roce 2015 top procesor roku 2014, mohli bychom se teoreticky dočkat Snapdragonu 855. To by byl stále naprosto dostačující výkon a použití loňského hardwaru by pomohlo udržet cenu níže. Zadní stranu okupují fotoaparáty společně s laserovým autofokusem a LED bleskem.

Po bocích není viditelná čtečka otisku prstů a tím se víceméně potvrzuje displej typu OLED se čtečkou pod ním. CEO OnePlus při představení modelu 7T řekl, že všechny další modely OnePlus budou mít minimálně 90Hz obnovovací frekvenci. To by mohlo ve střední třídě znamenat zásadní změny a opět by to přispělo ke zdravé konkurenci. S cenou nižší, než za jakou se prodává model 7T, by se skutečně mohlo jednat o budoucího krále střední třídy.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).