Domů » Bleskovky » OnePlus 7T nepříjemně překvapil v testu odolnosti

OnePlus 7T nepříjemně překvapil v testu odolnosti

Máme tu další video ze série populárních odolnostních testů youtubera Zacka Nelsona z kanálu JerryRigEverything. Ten ve svých rukách vyzkoušel fyzickou odolnost nedávno představeného smartphonu OnePlus 7T a nestačil se divit.

OnePlus 7T Durability Test! - A Big Camera Hole is a Bad idea.

První fáze zkoušky žádné překvapení nepřinesla – OnePlus 7T je vyroben jako většina jeho souputníků z tvrzeného skla Gorilla Glass a hliníkového rámečku, takže „týrání“ displeje bylo okomentováno tradičním komentářem: „scratches at a level 6 with deeper grooves at a level 7“.

oneplus 7t

Jsme zvědaví, zda Corning nebo nějaký jiný výrobce posunou hodnotu odolnosti vůči poškrábání o úroveň výše; zatím stále vedou skla ze syntetického safíru, která se objevila např. u smartphonu HTC U Ultra.

Další bendgate na obzoru?

Nepříjemné překvapení ale tvrzené sklo způsobilo u testu na ohyb; zatímco všechny telefony OnePlus z tohoto testu vyšly vítězně, u OnePlus 7T došlo k prasknutí skla na zádech. Zmíněný youtuber nemá pro tento jev vysvětlení, jako jednu z možností zmiňuje narušení celistvosti zad obrovským kruhovým otvorem pro sestavu fotoaparátů. Naštěstí OnePlus do krabičky s telefonem přibaluje kryt, který by mohl mechanické nárazy zmírnit a telefon ochránit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tak to je dost smutné. Vzhledem k výsledkům ostatních modelů bych tohle nečekal…

  2. No je to tragedie pro ty, kteri maji ve zvyku ohybat telefon pres koleno.

    • Alebo staci taka mala drobnost ze ho mas v zadnom vrecku a si nan sadnes, napriklad pri nastupe do auta.

  3. Z pohledu zaměstnanosti v servisech mi to přijde OK …. :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).