Domů » Bleskovky » OnePlus 7 Pro v testu odolnosti. Výsuvná kamera udrží 22 kg betonu

OnePlus 7 Pro v testu odolnosti. Výsuvná kamera udrží 22 kg betonu

Včera byl oficiálně představen smartphone OnePlus 7 Pro, ještě předtím jej jeho čínský výrobce rozeslal vybraným youtuberům a redaktorům, aby po skončení embarga vydaly své recenze a testy. Jedním z oslovených byl i youtuber JerryRigEverything, který se proslavil svými ostrými hroty, zapalovačem a prsty, které se snaží zlomit vše, co jim přijde do ruky.


OnePlus 7 Pro: poškrábání čtečce otisků nevadí

OnePlus 7 Pro je zhotoven ze stejných materiálů jako konkurenční přístroje, takže zde se žádné překvapení nekoná. Displej je krytý odolným sklem, které ustrojí vrypy maximálně od hrotů s tvrdostí 5, nad tuto hodnotu se začínají objevovat první škrábance. Potěšující je, že i když poškrábete prostor nad optickou čtečkou otisků prstů, nevyřadíte ji z provozu. Stejné sklo kryje i záda a čočky všech fotoaparátů, včetně té čelní, která je schovaná ve výsuvném modulu.


Takto testují odolnost selfie kamerky přímo v OnePlus. Zavěsili na ni 22,3 kg blok betonu.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Okolí čtečky je sice plastové a lze jej snadno poškrábat, ale na fotografie to mít vliv nebude. Maximálně telefon utrpí esteticky, pokud se vám do štěrbiny dostane malé zrnko písku. Kamerka lze zasunout i manuálně, naštěstí nedojde k jejímu poškození. V systému je dokonce aktivovaná funkce její ochrany v případě pádu; jakmile akcelometr zaznamená příliš vysoké zrychlení, kamera se zasune zpátky do těla.

OnePlus 7 Pro odolá vodě i ohni

Rámeček a tlačítka v něm jsou z kovu, stejně tak i šuplík na SIM kartu. Ten je zevnitř chráněný gumovým těsněním, byť oficiálně telefon žádnou voděodolnost nedeklaruje; krátký pobyt ve vodě by ale ve vodě přežít mohl. Zatímco test ohněm je obvykle nezajímavý, tento model vykázal malé překvapení – ani po 50 vteřinách přímého opékání nedošlo k poškození displeje, pouze se narušila oleofobní vstva na krycím skle.

Hardwarové parametry OnePlus 7 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 162,6 x 75,9 x 8,8 mm, Hmotnost: 206 gramů
Procesor: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,41 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,67", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Fotoaparát: 48 + 16 + 8 Mpx, f/1.6, Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video, vysouvací - motorizovaná konstrukce
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Že v OnePlus provedli dobrou konstrukční práci, dokazuje i pokus o ohnutí / zlomení. Telefon se při něm ani nezavrzal, ani se nijak neohnul. Odolnost OnePlus 7 Pro je tak na velmi vysoké úrovni.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Zrovna o tohle bych obavu neměl. většinou je problém v tom výsuvném mechanismu, který se časem ochodí. A to nejen kvůli výrobní/materiálové nedokonalosti, ale protože často tyhle věci svádí aby si s tim uživatelé hráli. Stejně jako cdromy s oblibou někteří zavírali silou, dá se podobné chování očekávat i tady.

 2. QNX (neregistrovaný)

  Zas laboratórne podmienky… túto pesníčku poznáme a v reálnom svete po pár týždňoch nastane problém lebo prach…..

 3. JoeBlack

  Takže krytka předního fotoaparátu nedisponuje tvrzeným sklem … no to je krása.

  • lukass71

   2:16 u prvniho videa… skoda ze tu chybi ta featura smazat komentar co? :D

   • JoeBlack

    Proč bych to mazal? Že bych měl tak nafouklé ego, že bych nepřiznal, že jsem přehlédl plastový rám? :-D
    Jo počkat, tady je vlastně praxe, když nemám pravdu -> zmizet z diskuze a už se neukazovat. Moje chyba.

   • lukass71

    Eh??

 4. Ondřej Deingruber (neregistrovaný)

  a co 22 kilo peří? To ne? :D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *