Domů » Bleskovky » OnePlus 7 Pro v testu odolnosti. Výsuvná kamera udrží 22 kg betonu

OnePlus 7 Pro v testu odolnosti. Výsuvná kamera udrží 22 kg betonu

Včera byl oficiálně představen smartphone OnePlus 7 Pro, ještě předtím jej jeho čínský výrobce rozeslal vybraným youtuberům a redaktorům, aby po skončení embarga vydaly své recenze a testy. Jedním z oslovených byl i youtuber JerryRigEverything, který se proslavil svými ostrými hroty, zapalovačem a prsty, které se snaží zlomit vše, co jim přijde do ruky.

OnePlus 7 Pro: poškrábání čtečce otisků nevadí

OnePlus 7 Pro je zhotoven ze stejných materiálů jako konkurenční přístroje, takže zde se žádné překvapení nekoná. Displej je krytý odolným sklem, které ustrojí vrypy maximálně od hrotů s tvrdostí 5, nad tuto hodnotu se začínají objevovat první škrábance. Potěšující je, že i když poškrábete prostor nad optickou čtečkou otisků prstů, nevyřadíte ji z provozu. Stejné sklo kryje i záda a čočky všech fotoaparátů, včetně té čelní, která je schovaná ve výsuvném modulu.


Takto testují odolnost selfie kamerky přímo v OnePlus. Zavěsili na ni 22,3 kg blok betonu.

Okolí čtečky je sice plastové a lze jej snadno poškrábat, ale na fotografie to mít vliv nebude. Maximálně telefon utrpí esteticky, pokud se vám do štěrbiny dostane malé zrnko písku. Kamerka lze zasunout i manuálně, naštěstí nedojde k jejímu poškození. V systému je dokonce aktivovaná funkce její ochrany v případě pádu; jakmile akcelometr zaznamená příliš vysoké zrychlení, kamera se zasune zpátky do těla.

OnePlus 7 Pro odolá vodě i ohni

Rámeček a tlačítka v něm jsou z kovu, stejně tak i šuplík na SIM kartu. Ten je zevnitř chráněný gumovým těsněním, byť oficiálně telefon žádnou voděodolnost nedeklaruje; krátký pobyt ve vodě by ale ve vodě přežít mohl. Zatímco test ohněm je obvykle nezajímavý, tento model vykázal malé překvapení – ani po 50 vteřinách přímého opékání nedošlo k poškození displeje, pouze se narušila oleofobní vstva na krycím skle.

Hardwarové parametry OnePlus 7 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 162,6 x 75,9 x 8,8 mm, Hmotnost: 206 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,41 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,67", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video, vysouvací - motorizovaná konstrukce
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Že v OnePlus provedli dobrou konstrukční práci, dokazuje i pokus o ohnutí / zlomení. Telefon se při něm ani nezavrzal, ani se nijak neohnul. Odolnost OnePlus 7 Pro je tak na velmi vysoké úrovni.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments