Domů » Bleskovky » OnePlus 6 přišel o always on displej. Údajně moc vybíjí baterii

OnePlus 6 přišel o always on displej. Údajně moc vybíjí baterii

Společnost OnePlus těsně před vypuštěním svého posledního smartphonu do prodeje vypustila update systému Oxygen OS, který přináší několik novinek, jednu funkci však bere. Nejprve se pojďme podívat, co bylo přidáno.

Po updatu budou moci majitelé telefonu zaznamenávat super slow-mo video v HD rozlišení v kadenci 480 snímků za vteřinu, popř. ve FullHD rozlišení s poloviční snímkovací frekvencí. Novinkou je také rychlá spoušť v portrétním režimu.

Bohužel čerství majitelé OnePlus 6 částečně přijdou o funkci always on. Dosud ji bylo možné aktivovat navždy, popř. jen při zvednutí telefonu, po updatu zůstala přítomná pouze druhá položka. Výrobce nejdříve na technické podpoře uvedl, že funkce byla odstraněna z důvodu úspory energie, poté však tuto zprávu odstranil. Zda se po dalších optimalizacích systému někdy vrátí, je zatím ve hvězdách.

Vybíráme šest nejlepších vlastností nového OnePlus 6

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. OnePlus 6 přišel o always on displej. Údajně moc vybíjí baterii

  Jak je to možné to mi tu každý tvrdil jak OLED nic nežere a ono ejhle žere :D heh takže asi tak.

  • Především je to naprosto marginální vlastnost telefonů která vše jen komplikuje:)

  • Tady někteří borci napíšou nesmyslů. :) Já se nedivím už ničemu. A pro redakci jen poznámka: „Údajně moc vybíjí baterii“ a „funkce byla odstraněna z důvodu úspory energie“ zní pocitově dost odlišně.

  • Jen pro info ono to bylo sarkastický koment ode mne ne že doopravdy žere a že si to myslím.

 2. No,mám AMOLED a AOD mám aktivní od 8:00 ráno do 1:00 v noci a spotřeba aku je zanedbatelná.Takže asi tolik k tomu, jak to „žere“.

 3. Samsung S8, always on zapnuto 24h/d, SOT 5,5 – 6 hodin. Podíl AOD ve statistice baterie 6%, skvělá funkce.

  • Hlavně je to funkce, která se dá snadno vypnout, když už člověk potřebuje, aby mu baterie vydržela o nějaké to procento déle.

 4. mávnutí nad displayem tak jak to ma S8/S9 abych videl cas a notifikace a dlabu na vase AOD a vybyjeni.:)))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).