Domů » Bleskovky » OnePlus 6 na další upoutávce. Výrobce tentokrát láká na zpomalená videa

OnePlus 6 na další upoutávce. Výrobce tentokrát láká na zpomalená videa

Už za týden bude oficiálně odhalen smartphone OnePlus 6; nový vlajkový model, který bude chtít v rybníčku zařízení známějších značek nabídnout stejně špičkové parametry za nižší cenu. Kromě vysokého výpočetního výkonu očekáváme i posun v oblasti fotoaparátu, který bude tvořit kombinace 20 a 16Mpx čipu na zádech. Výrobce nyní na svém Twitteru láká na dosud neočekávanou funkci, kterou budou tyto snímače umět zprostředkovat.

Zjevně se můžeme těšit na záznam zpomaleného videa, údajně až v 960 snímcích za vteřinu. Tuto schopnost zatím mají pouze vlajkové smartphony od Sony, Samsungu a Huawei, a to díky speciálnímu paměťovému čipu, který je přímou součástí fotomodulu. Ve všech případech se jedná o rychlou, avšak kapacitně omezenou paměť, a z tohoto důvodu je v tak vysoké kadenci snímků dovoleno natáčet pouze velice krátké videosekvence, v reálném čase řádově v desetinách sekund. Nepočítáme, že by OnePlus 6 tento čas posunulo výrazně dále.

Špičkový výkon

OnePlus 6 pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, v nejvyšší konfiguraci opřený o 8 GB RAM. Právě tuto variantu zachytil benchmark GeekBench a udělil telefonu skóre 2402 při jednojádrových operacích a 8931 bodů při zapojení všech jader. Tento výkon řadí telefon mezi absolutní špičku, v GeekBench si o pár procent lépe vedlo pouze Xiaomi Mi Mix 2S.

Pokud se na OnePlus 6 těšíte, můžete si čekání do příštího týdne zkrátit několika novými fotografiemi, na nichž je telefon zachycen na živo ve dvou barvách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Oneplus skončila originalita modelem 3T a tím i můj zájem a nadšení v tuto značku. 6ka vypadá konečně zase poměrně originálně, ale notch bych přenechal iPhonu X.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).