OnePlus 5 láká na kvalitní optiku, cenou naopak může odradit

oneplus 5

Společnost OnePlus představí 20. června svůj nový vlajkový smartphone OnePlus 5. Od něj se v rámci tradic nastolených jeho předchůdci očekává výtečná výbava za příjemnou cenu, byť patrně opět dojde k jejímu mezigeneračnímu navýšení.

Aktuální vlajkový model OnePlus 3T se prodává za 439 EUR (asi 11 500 korun), chystaná novinka by však mohla být výrazně dražší. Naznačuje to soutěž konaná k příležitosti populárního finského hudebního festivalu Provinssi, která se objevila v oficiálním OnePlus fóru – její hlavní cenou mají být dva VIP vstupy a právě smartphone OnePlus 5 v souhrnné hodnotě 948 EUR (podrobná pravidla soutěže ve finštině). Běžná cena jednoho VIP lístku na tuto akci je 199 EUR, takže prostou matematikou vychází na OnePlus 5 cena 550 EUR, tedy asi 14 500 korun.

Otázkou je, jakou má zařízení v soutěži konfiguraci, očekáváme více variant, přičemž ta nejvyšší bude mít podle stránek Amazon India 8 GB RAM; nižší verze pak přijdou s 6 GB RAM. Všechny varianty má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835, takže o výkon rozhodně nebude nouze.

OnePlus 5 má také dostat kvalitní dvoučočkový fotoaparát, na internet se dostala první várka fotografií pořízených tímto telefonem, které odhalují optiku se světelností f/1.8. Snímky v originálním rozlišení si můžete prohlédnout na těchto stránce.

V rámci smartphonů se nejedná o rekordní hodnotu, CEO OnePlus Pete Lau však slibuje velmi povedené fotky za zhoršených světelných podmínek. Sám na síť Weibo poslal následující fotografii vytvořenou za tmy.

Snímek netrpí výrazným šumem, ani ztrátou detailů, takže se zřejmě máme na co těšit.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku