Domů » Bleskovky » OnePlus 5 láká na kvalitní optiku, cenou naopak může odradit

OnePlus 5 láká na kvalitní optiku, cenou naopak může odradit

Společnost OnePlus představí 20. června svůj nový vlajkový smartphone OnePlus 5. Od něj se v rámci tradic nastolených jeho předchůdci očekává výtečná výbava za příjemnou cenu, byť patrně opět dojde k jejímu mezigeneračnímu navýšení.

Aktuální vlajkový model OnePlus 3T se prodává za 439 EUR (asi 11 500 korun), chystaná novinka by však mohla být výrazně dražší. Naznačuje to soutěž konaná k příležitosti populárního finského hudebního festivalu Provinssi, která se objevila v oficiálním OnePlus fóru – její hlavní cenou mají být dva VIP vstupy a právě smartphone OnePlus 5 v souhrnné hodnotě 948 EUR (podrobná pravidla soutěže ve finštině). Běžná cena jednoho VIP lístku na tuto akci je 199 EUR, takže prostou matematikou vychází na OnePlus 5 cena 550 EUR, tedy asi 14 500 korun.

Otázkou je, jakou má zařízení v soutěži konfiguraci, očekáváme více variant, přičemž ta nejvyšší bude mít podle stránek Amazon India 8 GB RAM; nižší verze pak přijdou s 6 GB RAM. Všechny varianty má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835, takže o výkon rozhodně nebude nouze.

OnePlus 5 | Aim for 5

OnePlus 5 má také dostat kvalitní dvoučočkový fotoaparát, na internet se dostala první várka fotografií pořízených tímto telefonem, které odhalují optiku se světelností f/1.8. Snímky v originálním rozlišení si můžete prohlédnout na těchto stránce.

V rámci smartphonů se nejedná o rekordní hodnotu, CEO OnePlus Pete Lau však slibuje velmi povedené fotky za zhoršených světelných podmínek. Sám na síť Weibo poslal následující fotografii vytvořenou za tmy.

Snímek netrpí výrazným šumem, ani ztrátou detailů, takže se zřejmě máme na co těšit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Cenou odradit? ba naopak nalákat, mít 6GB ram s S835 za tu cenu he, kdo by si stěžoval nebo 8GB Ram a S835 který beztak bude za 16K.

 2. Na ten foťák jsem zvědavý, vždycky to bylo dosti žalostné z jejich strany :D a podle mě to bude žalostné i teď……. :D

 3. Tomáš Štěrba

  Nechápu, co by kdo chtěl….. Já mám třeba Samsungy rád a sám vlastním flatovou S7…. Ovšem kdyby mi někdo dal na ruku 15.000 a rekl mi „kup si z offiko shopu oneplus 3T a nebo si připlať a kup si S7“ zač bych měl připlácet? Tahle „pětka“ bude pecka… Značky jako je OnePLUS mají totiž něco, co ty jako je Samsung už nemají…. Narozdíl od zavedených značek které se jen drží svého místečka jsou ty méně známe dravější, snaživější a dokáží mnohem více překvapit.

  • Tak proc mas lonsky top model od samsungu? Tohle si zrejme rikas kazdym rokem a pak stejne koupis galaxy :D

   k te posledni fotce to myslite vazne? komentovat kvalitu fotky podle takove FB zmenseniny?

   • Víš co to je „flatový“ ? Tak se zamysli. Pak nepiš nemysly o tom, že si stejně koupí Samsung. Nic si nekupuje. Nepotřebuje to.

    Než někde začneš psát, začni myslet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).