Domů » Bleskovky » OnePlus 5 dostává k testování Android Oreo. Brzy se dočkají i Nokie 5 a 6

OnePlus 5 dostává k testování Android Oreo. Brzy se dočkají i Nokie 5 a 6

Konec tohoto týdne je jednoznačně ve znamení poslední verze Androidu – v tomto týdnu dostaly Oreo smartphony OnePlus 3 a 3TNokia 8, Sony Xperia XZ a XZs a také unikl seznam 40 zařízení značky Samsung, která se na nového zeleného robota mohou těšit. Některé společnosti nabízejí možnost testovat novou verzi systému ještě před tím, než vyjde jeho ostrá verze; mezi ně patří i OnePlus a HMD Global.

Majitelé OnePlus 5 mohou Oreo testovat již dnes…

Společnost OnePlus v tomto týdnu vypustila Android Oreo pro své loňské modely 3 a 3T, nyní je čas na letošní modely OnePlus 5 a 5T. Majitelé prvního jmenovaného již mohou první beta verzi systému Oxygen OS založeného na Androidu 8.0 testovat, návod na instalaci je uveden v oficiálním fóru společnosti.

Jelikož je OxygenOS v podstatě čistý Android, mohou se majitelé OnePlus 5 těšit zejména na novinky od Google:

  • obraz v obraze
  • automatické doplňování formulářů
  • chytrý výběr textu
  • nový design rychlého nastavení
  • používání paralelních aplikací
  • notifikační tečky na domovské obrazovce
  • nový design složek
  • možnost uploadovat pořízené fotografie přímo do Shot on OnePlus
  • říjnový balík záplat

Beta verze nové verze systému nemusí být stabilní a může obsahovat chyby, proto ji nedoporučujeme instalovat na váš hlavní telefon.

… brzy se dočkají i Nokie 5 a 6

Mezi firmy, které umožňují veřejné testování nehotového softwaru, patří i HMD Global stojící za telefony Nokia. Stejně jako bylo možné s předstihem testovat Oreo na Nokii 8, bude to brzy možné i na Nokiích 5 a 6.

Tuto informaci potvrdil na Twitteru produktový manažer HMD Juho Sarvikas, zatím však neodhalil termín vypuštění. Až se tak stane, budeme vás informovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).