Domů » Bleskovky » Android 8.0 Oreo má dostat 40 Samsungů. Nechybí ani 3 roky starý Galaxy S6

Android 8.0 Oreo má dostat 40 Samsungů. Nechybí ani 3 roky starý Galaxy S6

Vlajkové smartphony s Androidem obvykle dostanou maximálně dvě systémové aktualizace, a pak od nich dá výrobce ruce pryč. Tato „tradice“ platí i pro světovou jedničku, společnost Samsung, možná se však dočkáme výjimky. Nejnovější Android 8.0 Oreo prý dostane i téměř tři roky starý model Galaxy S6.

Recenze Samsung Galaxy S6 edge+: Kandidát na supersmartphone?

Tato informace pochází z oficiální podpory Samsungu, nepřímo ji potvrdili hned tři její zaměstnanci. Termín vypuštění se ale může protáhnout, nejprve se dočká letošní a loňská řada Galaxy S8 & S7. Samsung nicméně již spolupracuje se svými partnery (operátory), s jejichž pomocí aktualizace vzniká.

Pokud se tato informace potvrdí (i oficiální podpora se může mýlit), bude se jednat o majitele Galaxy S6 o příjemné překvapení. Tento telefon byl na trh poslán s Androidem 5.0 Lolipop, poté se dočkal aktualizací na Marshmallow a Nougat.

Oreo má dostat celkem 40 Samsungů

Krátce po zveřejnění této zprávy začal internetem kolovat dokument Samsungu uvádějící všechny telefony korejské společnosti, které se údajně mohou na Oreo těšit. Společně se zmíněným Galaxy S6 a jeho bratříčky S6 edge a S6 edge+ se má dočkat celkem 40 zařízení ze všech řad portfolia.

Je-li tento dokument pravdivý, nezbývá než před Samsungem smeknout; chystá se opravdu na vydatné sousto.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments