Domů » Bleskovky » Sony Xperia XZ a XZs dostávají Android 8.0 Oreo

Sony Xperia XZ a XZs dostávají Android 8.0 Oreo

Black Friday nepřinesl jen slevy na smartphony, ale také Android Oreo pro některé smartphony – včera se dočkala nejen Nokia 8, ale také Xperie XZ a XZs od Sony.

Android™ 8.0 Oreo: Sony’s latest software experience for Xperia™

Firmware s označením 41.3.A.0.401 má velikost 1,2 GB a brzy by jej měla dostat i Xperia X Performance. Oreo v podání Sony přináší nejen novinky od Google, ale také několik specialit od japonské společnosti – chytré vybírání textu, automaticky nabízené nastavení na základě předchozích aktivit či chytrá připomenutí. Společně s aktualizací systému přichází listopadový bezpečnostní balík záplat.

Infografika od Sony: proč vydání nového Androidu trvá tak dlouho?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Sony se vždy o své stroje staraly vzorně a starat budou lépe než ostatní-Sony Tleskám

  • Sony má přikladnou podporu, nyní následováné Nokií.Nejhorší je v tomto směru Samsung a LG.

  • Záleží jak se to vezme. Pokud se budeme bavit o rychlosti updatu tak ano. Ale. Podstatnější je jak dlouho jsou updaty dostupné. Údajně má dostat Samsung galaxy s6 taky android 8. Což by bylo určitě super.

  • Samsung vydává „pravidelně“ bezpečnostní aktualizace. Takže paráda, mám od výrobce zajištěnou podporu na dalších X let. Mám nejlepší, nej .. nej .. nej systém na světě.

   A co si budeme povídat, nejhůře na tom byl(je) Microsoft, ten furt aktualizoval W10M až ho uaktualizoval k smrti :D :D

  • Stará se o ty své designové skvosty opravdu skvěle. Teď ještě vypilovat kvalitu fotek a bude na urovni DOOGEE, Cubot a tomu podobných šmejdů.
   Tleskám

  • Že ty jsi si nevzal dneska ještě svůj prášek?? Viď??

 2. Až na to, že kašlou na levnější telefony. Ja si kuouji telefony okolo 5000 Kč, tedy telefony firmou Sony poněkud upozadnene. Na Sony Xperia XA byla jenjedna větší aktualizace, toť vše. Nokia alespoň slibuje něco jiného.

 3. Nejhorší ve vydávání aktualizací je jednoznačně Samsung. Na NOTE8 mám srpnovou bezpečnostní aktualizaci… A další dostanu možná v prosinci… Takže hnus. Navíc OS silně laguje a některé aplikace prostě nespustím aniž bych některé další nezavřel. Prostě HNUS.
  Na druhém přístroji LG V30+ mi během 3 týdnů přistáli celkem 4 aktualizace OS a bezpečnostní aktualizaci mám s 1. prosince…
  Takže tak…

  • A pak jsi se probudil …

  • Tak říct, že Samsung je nejhorší a pak vytáhnout LG :D :D :D Ano, Samsung měl teď nějaký výpadek, ale na S8 mám poslední zabezpečení z října a listopadové se už taky začlo rozesílat.

  • Co to plácáš za bludy ??? Samsung má neustálý výpadek. Aktualizace řeší jen když to opravdu hoří a na pravidelné aktualizace sere.
   A to nemluvím o lagujícím OS. Jenomže tohle někteří zaslepenci hold nedokážou vydejchat, že ?

  • „milennium“
   Samsung vydává pravidelné bezpečností aktualizace, takže nechápu o čem píšeš. Stejně tak lagujicí OS ? Na kterém modelu ? Na S8 chodí aktualizace pravidelně a lagujicí systém ? To papouškuješ řeči od rodičů co si doma opatrují Galaxy S3 mini…
   Samsung je nejlepší firma na světě a díky tomu mám zajištěnou pravidelnou aktualizaci na X let , jejich systém s nadstavbou je nejlepší, nejrychlejší, nejstabilnější atd …. na světě.

  • Z 1. decembra? Však nieje ešte december :D

 4. Mě ještě nepřišla :( Sony XZ

 5. Mě taky ještě nepřišla na xz. Tak jsem si dnes koupil xz premium a už Oreo mám :))

 6. Marek Studnicka

  Uživatel Marty04 senapsal,že vlastní S8 a že se již začalo rozesílat zabezpečení Androidu pro měsíc listopad.Rád bych se zeptal,odkud tato info pochází,protože tuto info-kdy přijde další aktualizace mi zatím nikde nebyla potvrzena-ale bylo by to jen dobře

  • Samsung vydává vždycky info o novém balíku záplat a co obsahuje. Informace beru ze sammobile.com a v seznamu firmware vidím, jak postupují aktualizace. Nizozemí jako první země v EU má pro nebrandované S8 už dostupnou aktualizaci s listopadovým zabezpečením.

 7. Sony co se týče aktualizací nemá ve světě androidu konkurenci… Tak to má vypadat a ne že teď někteří výrobci teprve testují nový systém ..samsung je úplně mimo…

 8. Marek Studnicka

  Dovolím si nesouhlasit v tom smyslu,že Samsung není mimo,jen na to s prominutím dlabe.Pokud Note 8 již má verzi 7.1.1 a nadstavbu Samsung Experience 8.5,proč to samé ještě nedostal S8?Položil jsem to jen jako otázku a sice nedávno přišla aktualizace o velikosti 536 MG,tam už je aspon ůroven zabezpečení z 1.října

  • Samsung se vyjádřil, že na telefony, které vyšly s Androidem 7.0 Nougat a dostanou aktualizaci na Android 8 Oreo, nebude vydávat desetinkové aktualizace.

  • Jako vážně z října? ja mam xko rok a půl starý telefon má listopadové záplaty, kamarádka má xa1 stejně starý telefon nižší třídy a má také listopadové bezpečnostní záplaty..samsung možná aktualizuje spoustu telefonu ale otazkou je kdy.. jelikož pak aktualizace ztrácejí smysl kdyz přijde novy os

 9. Sony má dobrú podporu, ale len čo sa týka top modelov.. a tam sa to očakáva

 10. Marek Studnicka

  Tot Pravda

 11. Proč byly smazané mě dva příspěvky prosím?????
  Byly k tématu a ničeho jsme se nedopustil!

 12. XZ se mi po instalaci té sušenky úplně rozdrobila. Nehorázně zasekaný, foťák najíždí tak, že raději půjdu do auta pro zrcadlovku a než něco opravdu vyfotí, můžu jít vařit kafe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).