Domů » Bleskovky » Sony Xperia XZ a XZs dostávají Android 8.0 Oreo

Sony Xperia XZ a XZs dostávají Android 8.0 Oreo

Black Friday nepřinesl jen slevy na smartphony, ale také Android Oreo pro některé smartphony – včera se dočkala nejen Nokia 8, ale také Xperie XZ a XZs od Sony.

Firmware s označením 41.3.A.0.401 má velikost 1,2 GB a brzy by jej měla dostat i Xperia X Performance. Oreo v podání Sony přináší nejen novinky od Google, ale také několik specialit od japonské společnosti – chytré vybírání textu, automaticky nabízené nastavení na základě předchozích aktivit či chytrá připomenutí. Společně s aktualizací systému přichází listopadový bezpečnostní balík záplat.


Infografika od Sony: proč vydání nového Androidu trvá tak dlouho?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Sony se vždy o své stroje staraly vzorně a starat budou lépe než ostatní-Sony Tleskám

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Sony má přikladnou podporu, nyní následováné Nokií.Nejhorší je v tomto směru Samsung a LG.

xzeit
Uživatel
xzeit

Záleží jak se to vezme. Pokud se budeme bavit o rychlosti updatu tak ano. Ale. Podstatnější je jak dlouho jsou updaty dostupné. Údajně má dostat Samsung galaxy s6 taky android 8. Což by bylo určitě super.

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

Samsung vydává „pravidelně“ bezpečnostní aktualizace. Takže paráda, mám od výrobce zajištěnou podporu na dalších X let. Mám nejlepší, nej .. nej .. nej systém na světě.

A co si budeme povídat, nejhůře na tom byl(je) Microsoft, ten furt aktualizoval W10M až ho uaktualizoval k smrti :D :D

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

Stará se o ty své designové skvosty opravdu skvěle. Teď ještě vypilovat kvalitu fotek a bude na urovni DOOGEE, Cubot a tomu podobných šmejdů.
Tleskám

Cleric
Uživatel
Cleric

Že ty jsi si nevzal dneska ještě svůj prášek?? Viď??

Joo
Anonym
Joo

Až na to, že kašlou na levnější telefony. Ja si kuouji telefony okolo 5000 Kč, tedy telefony firmou Sony poněkud upozadnene. Na Sony Xperia XA byla jenjedna větší aktualizace, toť vše. Nokia alespoň slibuje něco jiného.

milennium
Uživatel
milennium

Nejhorší ve vydávání aktualizací je jednoznačně Samsung. Na NOTE8 mám srpnovou bezpečnostní aktualizaci… A další dostanu možná v prosinci… Takže hnus. Navíc OS silně laguje a některé aplikace prostě nespustím aniž bych některé další nezavřel. Prostě HNUS.
Na druhém přístroji LG V30+ mi během 3 týdnů přistáli celkem 4 aktualizace OS a bezpečnostní aktualizaci mám s 1. prosince…
Takže tak…

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

A pak jsi se probudil …

Marty04
Uživatel
Marty04

Tak říct, že Samsung je nejhorší a pak vytáhnout LG :D :D :D Ano, Samsung měl teď nějaký výpadek, ale na S8 mám poslední zabezpečení z října a listopadové se už taky začlo rozesílat.

milennium
Uživatel
milennium

Co to plácáš za bludy ??? Samsung má neustálý výpadek. Aktualizace řeší jen když to opravdu hoří a na pravidelné aktualizace sere.
A to nemluvím o lagujícím OS. Jenomže tohle někteří zaslepenci hold nedokážou vydejchat, že ?

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

„milennium“
Samsung vydává pravidelné bezpečností aktualizace, takže nechápu o čem píšeš. Stejně tak lagujicí OS ? Na kterém modelu ? Na S8 chodí aktualizace pravidelně a lagujicí systém ? To papouškuješ řeči od rodičů co si doma opatrují Galaxy S3 mini…
Samsung je nejlepší firma na světě a díky tomu mám zajištěnou pravidelnou aktualizaci na X let , jejich systém s nadstavbou je nejlepší, nejrychlejší, nejstabilnější atd …. na světě.

Dragereker
Anonym
Dragereker

Z 1. decembra? Však nieje ešte december :D