Domů » Bleskovky » Nokia 8 dostává oficiálně Android Oreo

Nokia 8 dostává oficiálně Android Oreo

HMD Global plní sliby, po úspěšném ukončení testování Android 8.0 Oreo na svém vlajkovém smartphonu Nokia 8 nyní vypouští aktualizaci pro všechny jeho majitele.

Ti se tak mohou těšit zejména na novinky od Google, neboť ten se na smartphonech Nokia vyskytuje v čisté podobě. Kromě funkcí obraz v obraze, notifikačních teček, automatického doplňování hesel či lepší optimalizace systému dostává Nokia 8 s updatem i listopadový balíček bezpečnostních záplat. Aktualizace celkem zabírá přes 1,5 GB.

Recenze Nokia 8: navrátí značku na výsluní?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dušan
Anonym
Dušan

Potvrdzujem, dnes som dostal Oreo na Nokia 8 aj s November Security update

Petr
Anonym
Petr

Tak šup šup, ať už je to na Nokii 5, s Androidem 7.1.2 se ten telefon bohužel nedá používat.

Petr
Anonym
Petr

Také jsem si toho všiml na své pětce. Verze 7.1.1 byla super plynulá, ale 7.1.2 je podstatně horší. Multitasking je hrozně zpomalený. Musím se přiznat, že díky těmto sekancům 7.1.2 jsem si přesně vybavil ten okamžik, kdy jsem kvůli zasekanosti Androidu před 4 lety přešel na Windows Phone, se kterým jsem neměl, co se týče plynulosti, nikdy sebemenší problém. V červenci jsem si pořídil Nokii 5 a říkal jsem si, jaký Android udělal neskutečný pokrok, že je hezky odladěný i s 2 GB RAM, ale v posledních dnech mě to celkem štve. Na plynulost 7.1.2 nadávají i na oficiálním diskuzním… Číst vice »

Petr
Anonym
Petr

Mám to zcela stejně, navíc mi nechodí některé SMS, co jsem četl, tah je to chyba googlu. Já čekám na Oreo,snad se brzy dočkám. Bohužel do té doby musím používat jiný telefon.

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

Tak nevím , chyba google ? Takže nezáleží na značce přístroje a SMS nefungují ? To slyším prvně. Nebo google vyvíjí systém pro Nokia ?
Spíš je to chyba té nové Nokie že neumí odladit systém. Na Samsung i Huawei SMS fungují.

Tedy
Uživatel
Tedy

Nokia zpátky v plné síle, pokud se budou takhle držet, mají šanci se vrátit na přední pozice.
Rád bych ale od nich i klasické telefony, či véčka i když na ty byla machr Motorola, na jejich RAZR rád vzpomínám a jestli se nepotvrdí tohle, koupím že zahraničí nějaký repas, opravdu hodně mi tu tenhle koncept schází
[odkaz]

Petr
Anonym
Petr

Jo,na Pixelech taky nefungují a mluvím o 7.1.2, ty na Huawei a Samsungu jsou?