Domů » Bleskovky » Nokia 8 dostává oficiálně Android Oreo

Nokia 8 dostává oficiálně Android Oreo

HMD Global plní sliby, po úspěšném ukončení testování Android 8.0 Oreo na svém vlajkovém smartphonu Nokia 8 nyní vypouští aktualizaci pro všechny jeho majitele.

Ti se tak mohou těšit zejména na novinky od Google, neboť ten se na smartphonech Nokia vyskytuje v čisté podobě. Kromě funkcí obraz v obraze, notifikačních teček, automatického doplňování hesel či lepší optimalizace systému dostává Nokia 8 s updatem i listopadový balíček bezpečnostních záplat. Aktualizace celkem zabírá přes 1,5 GB.

Recenze Nokia 8: navrátí značku na výsluní?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Potvrdzujem, dnes som dostal Oreo na Nokia 8 aj s November Security update

 2. Tak šup šup, ať už je to na Nokii 5, s Androidem 7.1.2 se ten telefon bohužel nedá používat.

  • Také jsem si toho všiml na své pětce. Verze 7.1.1 byla super plynulá, ale 7.1.2 je podstatně horší. Multitasking je hrozně zpomalený. Musím se přiznat, že díky těmto sekancům 7.1.2 jsem si přesně vybavil ten okamžik, kdy jsem kvůli zasekanosti Androidu před 4 lety přešel na Windows Phone, se kterým jsem neměl, co se týče plynulosti, nikdy sebemenší problém.
   V červenci jsem si pořídil Nokii 5 a říkal jsem si, jaký Android udělal neskutečný pokrok, že je hezky odladěný i s 2 GB RAM, ale v posledních dnech mě to celkem štve. Na plynulost 7.1.2 nadávají i na oficiálním diskuzním fóru Nokie/HMD.

 3. Mám to zcela stejně, navíc mi nechodí některé SMS, co jsem četl, tah je to chyba googlu. Já čekám na Oreo,snad se brzy dočkám. Bohužel do té doby musím používat jiný telefon.

  • Tak nevím , chyba google ? Takže nezáleží na značce přístroje a SMS nefungují ? To slyším prvně. Nebo google vyvíjí systém pro Nokia ?
   Spíš je to chyba té nové Nokie že neumí odladit systém. Na Samsung i Huawei SMS fungují.

 4. Nokia zpátky v plné síle, pokud se budou takhle držet, mají šanci se vrátit na přední pozice.
  Rád bych ale od nich i klasické telefony, či véčka i když na ty byla machr Motorola, na jejich RAZR rád vzpomínám a jestli se nepotvrdí tohle, koupím že zahraničí nějaký repas, opravdu hodně mi tu tenhle koncept schází
  [odkaz]

 5. Jo,na Pixelech taky nefungují a mluvím o 7.1.2, ty na Huawei a Samsungu jsou?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).