Domů » Bleskovky » OnePlus 3 o sobě dává vědět: Špičková výbava za bezkonkurenční cenu?

OnePlus 3 o sobě dává vědět: Špičková výbava za bezkonkurenční cenu?

Není tomu tak dávno, co se chystaný model OnePlus 3 objevil v benchmarcích GeekBench a GFXBench. Nyní však dostáváme bližší představu o tom, kolik si firma za svůj nejnovější přírůstek v portfoliu řekne. Cena by u základního modelu měla startovat na hranici 7300 korun bez DPH, což zní velice lákavě.

Novinka by měla nabídnout procesor Snapdragon 820 s taktem 2,1 GHz pro svá výkonnější jádra a 1,6 GHz pro ta úspornější. Displej by měl disponovat úhlopříčkou 5″ a rozlišením Full HD (1080 x 1920 px). Základní model by pak měl obsahovat 4 GB RAM, spekuluje se však i o použití 6 GB RAM u vylepšené varianty. Kapacita paměti by měla být 32 GB, respektive 64 GB u dražší verze. Hlavní fotoaparát by měl mít rozlišení 16 Mpx, přední kamerka pak 8 Mpx. Vše bude zastřešeno nejnovějším Androidem 6.0.1 Marshmallow.

OnePlus3

Mimo specifikace samotné by měla být však velmi zajímavá také cena. Ta by se podle serveru GizmoChina, který vyzpovídal zdroj blízký společnosti OnePlus, měla pohybovat okolo hranice 7300 korun bez daně za základní variantu modelu se 4 GB RAM a 32 GB ROM. Pokud by se spekulace o výbavě a ceně potvrdily, pak je docela dobře možné, že bude mít konkurence pořádně zatopeno pod kotlem. Vybavenější ze dvou variant by měla dostat výše zmiňovaných 6 GB RAM a 64 GB ROM, její cena je však zatím neznámá.

Předpokládá se, že bude novinka představena někdy kolem poloviny května, do prodeje by pak měla jít někdy kolem začátku června. Předchozí modely OnePlus vždy razily politiku nižší ceny za dostupné maximum výkonu. Snad se podobná strategie potvrdí i nyní.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments