Domů » Bleskovky » OnePlus 3 o sobě dává vědět: Špičková výbava za bezkonkurenční cenu?

OnePlus 3 o sobě dává vědět: Špičková výbava za bezkonkurenční cenu?

Není tomu tak dávno, co se chystaný model OnePlus 3 objevil v benchmarcích GeekBench a GFXBench. Nyní však dostáváme bližší představu o tom, kolik si firma za svůj nejnovější přírůstek v portfoliu řekne. Cena by u základního modelu měla startovat na hranici 7300 korun bez DPH, což zní velice lákavě.

Novinka by měla nabídnout procesor Snapdragon 820 s taktem 2,1 GHz pro svá výkonnější jádra a 1,6 GHz pro ta úspornější. Displej by měl disponovat úhlopříčkou 5″ a rozlišením Full HD (1080 x 1920 px). Základní model by pak měl obsahovat 4 GB RAM, spekuluje se však i o použití 6 GB RAM u vylepšené varianty. Kapacita paměti by měla být 32 GB, respektive 64 GB u dražší verze. Hlavní fotoaparát by měl mít rozlišení 16 Mpx, přední kamerka pak 8 Mpx. Vše bude zastřešeno nejnovějším Androidem 6.0.1 Marshmallow.

OnePlus3

Mimo specifikace samotné by měla být však velmi zajímavá také cena. Ta by se podle serveru GizmoChina, který vyzpovídal zdroj blízký společnosti OnePlus, měla pohybovat okolo hranice 7300 korun bez daně za základní variantu modelu se 4 GB RAM a 32 GB ROM. Pokud by se spekulace o výbavě a ceně potvrdily, pak je docela dobře možné, že bude mít konkurence pořádně zatopeno pod kotlem. Vybavenější ze dvou variant by měla dostat výše zmiňovaných 6 GB RAM a 64 GB ROM, její cena je však zatím neznámá.

Předpokládá se, že bude novinka představena někdy kolem poloviny května, do prodeje by pak měla jít někdy kolem začátku června. Předchozí modely OnePlus vždy razily politiku nižší ceny za dostupné maximum výkonu. Snad se podobná strategie potvrdí i nyní.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

 1. Craftmanek (neregistrovaný)

  Ted jde taky o to, zda to bude mít doladění systém, či ne…

 2. Milan Král (neregistrovaný)

  Chtělo by to doladit skloňování….

 3. Jak sakra víte o špičkové výbavě? USB Type-C? USB 3.1? UFS2.0? RGB senzor? QuantumDots LCD? Zero Air Gap LCD? Gorilla Glass 4? Qi? IPx? 2×2 MIMO? ANT+? QC 3.0? …. Vždyť vy vidíte Mhz a nahoněnou RAM a hurá, špičková výbava. Už jste zpracovaný marketingem jak BFU, to je strašný.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ono ani 820 neni žádná novinka a až bude zase 0+3 na pořadník, kdo vi co bude mit honkurence…

  • Tomas (neregistrovaný)

   @uni. Tak je jasne ze to neni tak dobre jako tve lenovo, ale za tu cenu porad super koupe :)

   • Nic není jako mé Lenovo, kdyby ano, byla by na trhu nějaká náhrada, za kterou bych mohl měnit:)
    Nicméně tvá premisa je nepřesná, to Lenovo je z 2014, nicméně vyjma nahoněných parametrů je to více méně High-End 2012/2013, už v té době mi bylo jasné, co kupuji. A nikdy jsem o tom netvrdil, že je to „špičková výbava“.
    Tak jako tohle, za tu cenu to prostě špičková výbava být nemůže, resp. nic o ní nevíme, ale křičíme. Jak jsem naznačil výše, špičková výbava se toliko neskládá z MHz a GB. Dej do Loganu motor z R8, ale furt budeš jezdit Loganem.

 4. papricash (neregistrovaný)

  full hd na piatich palcoch? nezmysel..one plus bez quadhd bude len predražený priemer.. myslím, že nie náhodou uvádzajú nezmyselných päť palcov – v skutočnosti to bude znova 5.5 s quadhd rozlíšením

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).