Domů » Bleskovky » OnePlus 3 v benchmarcích: Letošní zabiják má dostat menší 5″ displej a 6 GB RAM

OnePlus 3 v benchmarcích: Letošní zabiják má dostat menší 5″ displej a 6 GB RAM

Společnost OnePlus neskromně nazývá své smartphony zabijáky vlajkových lodí, a i v letošním roce bychom se minimálně jednoho měli dočkat. Oficiálně zatím nic potvrzeno nemáme, ale v benchmarcích se pomalu objevují záznamy telefonu s kódovým označením Rain A3000, případně A3003. Loňský OnePlus 2 byl označován jako A2003, takže se dá předpokládat, že před sebou máme první informace o modelu, který zřejmě půjde do prodeje jako OnePlus 3.

oneplus-logo-1

Zařízení se před nedávnem objevilo v AnTuTu, nyní máme data z benchmarků GFXBench a GeekBench. Pokud jim budeme věřit, můžeme počítat s tím, že OnePlus 3 dostane výkonný hardware zabalený do rozumně velkého těla – displej má disponovat úhlopříčkou 5″ a rozlišením Full HD. Tyto hodnoty jsou pro běžné používání dostatečné, ve virtuální realitě však může OnePlus 3 ztrácet. Což je škoda, výkonu bude mít pro tuto disciplínu dostatek.

OnePlus-3-1461601535-0-0

O pohon se má totiž starat Qualcomm Snapdragon 820, který podle benchmarku GeekBench doplní rovnou 6 GB RAM. Slušná má být i kapacita vnitřního úložiště – 64 GB. Je však možné, že do prodeje půjde více paměťových variant. Hlavní fotoaparát telefonu údajně dostane rozlišení 16 Mpx, selfie kamerka pak má být 8megapixelová. Oproti předchozím modelům konečně nemá chybět podpora NFC. Softwarovou stránku věci má být v rukách Android 6.0 Marshmallow.

Server WinFuture.de tvrdí, že OnePlus 3 by mohl být představen už příští měsíc, konkrétně 28. května, s tím, že do prodeje se má dostat 6. června.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Minulý zabiják, zabil leda málem sebe… tak třeba do třetice..

 2. redakce: „…konkrétně 28. května, s tím, že do prodeje se má dostat 6. května.“ tak to se mají co ohánět:)

 3. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Přesně, zajímalo by mě, který ****** to slovo v souvislosti s mobily vymyslel, ale každý týden tu máme minimálně jednoho zabijáka. Dá se koupit normální mobil, který by nebyl zabijákem?

  Pane redaktore, nestálo by za to věčné omílání pojmu „zabiják“ ukončit a obohatit čtenáře nějakým normálním slovním spojením?

 4. No, mně se nedávno dostalo do ruky OnePlus X a musím teda říct, že jsem byl opravdu velmi mile překvapen. Špičková kvalita zpracování, super displej, opravdu jsem čuměl. Cílovka trojky sice asi nejsem, nicméně pokud by představili X2 a vychytali určité chyby (jen USB 2, nemá rychlé nabíjení, průměrný foťák, nepodsvícená tlačítka), tak bych možná i zapřemýšlel.

  • Jochen (neregistrovaný)

   Oneplus2 mám a musim konstatovat, že foťák průměrný rozhodně není ani dnes. Každopádně tam jsou limity při nahrávání videa při použití implicitní aplikace. Ta je největší slabinou Oxygenu.

   • Tak abych nekecal, myslím ale, že dvojka má lepší foťák než X. Už jen díky laserovému ostření a barevnému blesku. Nicméně jak říkám, snad to u nástupce X vychytají, dvojka vypadá sice zajímavě, ale 5.5 palce je na mě příliš.

 5. Pětipalec, hm :-) … že bych dal 1+ ještě jednu šanci? Kéž by ale taky mákli na kvalitě softu…

  • Jochen (neregistrovaný)

   Já to mám teda naopak. Koupil jsem jedničku, dvojku i X a 5palec u vlajkový lodě se mi dvakrát nelíbí. 5,5 je ideál. Dá se stále ještě pohodlně nosit a ovládat jednou rukou.

   • Jochen (neregistrovaný): Neexistuje žádné konkrétní číslo, které by bylo ideál.

   • Jochen (neregistrovaný)

    Každej snad má nějaký číslo, který splňuje jeho potřeby a požadavky. Je tedy ideál. Já mám ideál 5,5. Existuje tedy konkrétní číslo, který by bylo ideál.

   • Martin P. (neregistrovaný)

    Pojem ideální se ale nepoužívá pro osobní preference nebo pocity.

    Můžete říci pro Vás to je ideální , ale nelze to prohlásit že to je „ten idál“.

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).