Domů » Bleskovky » S větrem o závod: OnePlus 3 by se mohl kompletně nabít za 15 minut

S větrem o závod: OnePlus 3 by se mohl kompletně nabít za 15 minut

Čím více se blíží oficiální představení nové vlajkové lodi společnosti OnePlus, tím častěji na povrch vyplouvají některé zajímavé skutečnosti. Jednou z nich, byť stále řazenou do sekce divokých spekulací, je také to, že by se měl nový model OnePlus 3 schopen nabít do plné kapacity za pouhých 15 minut. Na tuto informaci upozornil server TechRadar.com.

Oppo SuperVOOC

O tom, že bude mít novinka výkonu na rozdávání, jsme informovali nedávno. Jedním ze zajímavých atributů by však měla být také baterie. Ta by měla využívat technologie rychlého nabíjení VOOC (nové generace) společnosti Oppo. Zda jde přímo o tu samou technologii, kterou Oppo představilo na MWC pod názvem Super VOOC Flash Charge nevíme, ale ta se letos v únoru nacházela teprve v základním stádiu vývoje a zástupci společnosti nám na stánku tvrdili, že první modely s tímto typem rychlonabíjení by se na trhu měly objevit až na konci letošního roku. Právě na MWC byl k vidění prototyp telefonu s 2500mAh baterií, který se dobíjel za 15 minut.

Tip ke čtení – Oppo plní sliby: Na MWC představilo super rychlé nabíjení Super VOOC Flash Charge

OnePlus

Předpokládá se, že by měl nový model disponovat baterií o kapacitě 3500 mAh, procesorem Snapdragon 820, 4/6 GB RAM, 32/64 GB ROM, 16 Mpx fotoaparátem vzadu a 8 Mpx kamerkou vepředu. Přítomna by měla být také technologie NFC.

Tip ke čtení – Za značkou OnePlus stojí společnost Oppo, tvrdí čínský dokument

Novinka by měla být představena 18. května, tedy již za necelé dva týdny. Jak se nový model popere s konkurencí a zda se potvrdí spekulace o nízké ceně, to je zatím nejisté.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

10 komentářů

 1. tedy (neregistrovaný)

  Ano pokud to tak bude, tohle ať zavede většina výrobců, když vývoj lepších článků zatím vázne a pokusy s vodíkem zatím take….doplnění směsí by snad nebyl problém ale v případě problému to bude malá puma v kapse.

 2. Mě by jenom zajímalo, jak tím tenkým drátkem přenesou 16A.. Proč potom bytové rozvody děláme dráty o průřezu 2,5mm?

  • Johny (neregistrovaný)

   good point, kdybys to zjistil, hoď link nebo popiš :D Vygooglil bych si to sám, ale některý by jeblo pak už z toho kolik toho o všem vim :D

  • knizmi (neregistrovaný)

   Rychlonabíječky nejedou na 5 V, to bys ty dráty při potřebném proudu opravdu roztavil. Quick Charge od QC používá 9 a 12 V a tady to bude nejspíš stejně, možná i víc, takže 16 A se nekoná.

   Tip pro redakci: Místo divokých spekulací zkuste příště třeba popsat parametry toho VOOC, ať si to čtenáři nemusejí dohledávat sami.

   • kjkszpj (neregistrovaný)

    Tak ono aj keby to malo byt dajme tomu 7A, aj to by bola slusna davka na vodice a konektory :)

 3. qwertz (neregistrovaný)

  rychlonabijení nejede na 5V ale 7-9-12 ;-)

 4. Johny (neregistrovaný)

  Tenhle kousk bych klidne za svuj iPhone vymenil. Uz jenom kvuli podpore a poctu aplikaci.

  • Petr (neregistrovaný)

   To bys ten iphone napřed musel mít :-D a to nemáš.

   • Johny (neregistrovaný)

    No vzhledem k tomu že to je htcjirka či kdo se to za mě vydává (chápu, každej by chtěl být jako já :DDD ), tak ten ho opravdu nemá ;D

 5. Qualcomm Quick Charge rozdělujeme do tří skupin/verzí.
  QC 1.0 which allowed devices to charge at 5V/2A.
  QC 2.0 allows them to charge at 5V/1.6A, 9V/1.67A, or 12V/1.2A
  QC 3.0 allows them to charge at 3.6V-6.5V/3A, 6.5V-9V/2A, or 9V-12V/1.5A.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).