Domů » Bleskovky » Za značkou OnePlus stojí společnost Oppo, tvrdí čínský dokument

Za značkou OnePlus stojí společnost Oppo, tvrdí čínský dokument

Společnost OnePlus minulý týden představila výkonný smartphone One, který zaujal nejen slušnou hardwarovou výbavou, ale také nízkou cenou. Medializaci završila netradiční soutěž, ve které výrobce vyzýval uživatele, aby natočili na video zničení svého současného telefonu, čímž se mohli dostat mezi stovku vyvolených, kteří si na konci druhého kvartálu budou moci vysněný OnePlus One pořídit za necelých 20 Kč.


OnePlus One

Krátce po představení se objevila řada srovnání, ve kterých novináři společnost nařknuli z toho, že design jejich zařízení nápadně připomíná model Oppo Find 7. Je ale docela možné, že OnePlus od Oppo až tak nekopírovalo – dokument z instituce Shenzhen Municipal Market Supervisory Authority (SIPO) totiž naznačuje, že právě Oppo je stoprocentním vlastníkem značky OnePlus. Evleaks rovněž přišlo s upozorněním, že jako kontaktní e-mail u oficiálních stránek OnePlus.net je uveden zhoujin1689@oppo.com.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Stick (neregistrovaný)

  Vždyť je to převlečený Find 7, někdo jim ten telefon musel vyrobit, snad žádná firma co začíná si nepostaví firmu za miliardu přes nmoc

 2. knizmi (neregistrovaný)

  S tim znicenim telefonu to bylo trochu jinak, nez pisete. Doufam, ze vas nekdo poslech :-D

  Soutez spocivala v tom, ze se muzete prihlasit u One Plus a oni vylosuji 100 lidi, kteri jim to video maji poslat. Takze zadne niceni predem. Navic se to tykalo jen specifickych telefonu, vetsinou vlajkovych lodi konkurence.

 3. Marsec (neregistrovaný)

  Zřejmě je to tak, ale myslím, že je to fuk :-) Telefon je bomba, to si přiznejme ;-) líbí se mi jak tomu říkají galaxy s5 killer a články typu bude lepší než galaxy atd… Vždyť ten telefon je úplně jiná liga od designu po všechno :-D opravdu není co mu vytknout, snad jen jeho velikost nemusí sednout , jinak klobouk dolů, za ty peníze už ani nemluvím :-) Tohle je všechno killer, jak říkám až na velikost a taky značka oneplus nebudí zatím důvěru u zákazníků. Pokud si ji získá, tak možná konečně ostatní výrobci přestanou nesmyslně zdražovat své produkty! Už teď děkuji oneplus, že ukázali směr, že lze vyrobit špičkový a ještě k tomu velmi pěkný telefon za super prachy :-) jo a já ho chci, i když je větší, tak je to o zvyku, mám 5″ a ten centak už unesu.

  • Jan (neregistrovaný)

   No, ja som si isty, ze az sa predaje rozbehnu, pojde cena prudko hore. Ked nie u tohto modelu, tak u nasledujuceho urcite :)

  • No s těmi zabijáky iPhone, xyz, S5ky a kdesi cosi. Něco „trochu“ jiného je něco představit, křičet a něco jiného je toho vyrobit miliony, prodat, servisovat… Ono se pak často ukáže, že ten prodej není takový jaký jsme si malovali, když si to spočítáme, tak na těch milionech přístrojů zase tak moc nevyděláváme a má to docela vysoké servisní náklady (kvalita, nedostupnost náhradních dílů, náklady na dopravu….) že jsme vlastně na nule, jsme rádi a příště (bude-li nějaké) to musíme udělat nějak jinak….:)

  • K velikosti: 152.9 x 75.9 x 8.9 … je to celkem hodně.

  • Jo a taky že nám to nějak kanibalizuje zbytek portfolia, proč myslíš, že „ti zlí co nás oškubávají“ mají tak hodně odsazený hi-end od vyššího mainstreamu, resp. ho defatko ani nemají:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).