Domů » Bleskovky » OnePlus X zřejmě přijde v nové verzi s výkonnějším procesorem

OnePlus X zřejmě přijde v nové verzi s výkonnějším procesorem

Čínská společnost OnePlus v loňském roce představila hned dva telefony a zdá se, že na počátek letošního roku chystá další přírůstek. Čínská certifikační autorita zaznamenala nový smartphone, který svým vzhledem připomíná OnePlus X (více informací), avšak má nabídnout výkonnější procesor. 

   

Telefon, který je v certifikaci označen jako One E1000, má dostat pětipalcový AMOLED displej s Full HD rozlišením. Pod ním najde své místo trojice kapacitních tlačítek, nad ním pak hlasitý reproduktor a 8Mpx selfie kamerka. Fotoaparát na zádech má dostat rozlišení 13 megapixelů a přisvětlovací LED diodu. Zařízení bude obepínat strukturovaný kovový rámeček, jehož součástí bude i posuvné tlačítko pro přepínání profilů, podobně jako u OnePlus 2 a X.

   

Telefon bude podle TENAA pohánět procesor o taktu 2 GHz, k ruce mu mají být 3 GB RAM. Vnitřní paměť bude zřejmě nabízena ve více variantách, testovaný model měl 16GB úložiště. Chybět nemá ani podpora paměťových karet, přístup ke kartám bude zřejmě řešen z pravé zařízení nad tlačítky pro změnu hlasitosti. 

Vylepšený OnePlus X má mít rozměry 140 × 69 × 6,9 mm a hmotnost 138 gramů. Doufejme, že nebude chybět podpora všech pásem LTE, které používají naši operátoři. Operačním systémem byl v době testování Android 5.1.1 Lollipop, to se ale může ještě do data představení změnit. Kdy však k oficiálnímu odhalení telefonu dojde, zatím nevíme.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Vít Richter (neregistrovaný)

  Já vám nevím. Tohle nejenom vypadá stejně jako OnePlus X ale i stejné rozměry i váhu.

  • Jakub Karásek

   Máte pravdu, zřejmě se jedná o vylepšenou verzi OnePlus X, bleskovku jsem poopravil

 2. Ještě by to chtělo info o baterce ;-)

 3. Rave (neregistrovaný)

  Jak to je teď s Oneplus X bílá verze.. umí i naše LTE? (někde jsem četl, že to má jen černá verze)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).