Domů » Bleskovky » OnePlus 2 má nakročeno správným směrem: Povede se mu převálcovat konkurenci?

OnePlus 2 má nakročeno správným směrem: Povede se mu převálcovat konkurenci?

Společnost OnePlus na trh se smartphony vstoupila v minulém roce se svým mobilním telefonem, který nabídl dobrý poměr ceny a výkonu. Dostupný však byl pouze na pozvánky a v omezeném množství. OnePlus One byl smartphonem pro geeky – na telefonu běžel CyanogenMod, což je upravená verze Androidu, a hardcore fandové Androidu z něj byli nadšeni. Tento týden však společnost vydala svůj OnePlus 2, s nímž má mnohem ambicióznější plány.

 

Nástupce OnePlus One je o sto dolarů dražší a taktéž bude dostupný pouze na pozvánky, tentokrát má však výrobce už při vydání na skladě 50 000 kusů. Nutno podotknout, že management OnePlus má tentokrát mnohem větší motivaci uspět – tým firmy se během dvou let rozrostl z 10 na 900 členů, které je třeba z něčeho platit. Aby byl OnePlus 2 uživatelsky přívětivější, vyměnil výrobce CyanogenMod za vlastní verzi tohoto prohlížeče s označením Oxygen. 

 
Zájem o OnePlus 2 zatím vyjádřilo více než 850 tisíc lidí   

OnePlus není jediným čínským výrobcem smarphonů, který se chce ve světě prosadit – dobře vykročeno má například i konkurenční Xiaomi. Jaký je tedy cíl tohoto čínského „startupu“? Když šéf OnePlus Peter Lau se svým týmem firmu zakládal, položili si otázku: jaký je uživatelsky nejpřívětivější telefon na světě? Shodli se na tom, že jím je iPhone od Apple. Avšak ohledně toho, jaký smartphone je na druhé příčce, se již názory lišily. „Žádného jiného výrobce androidových telefonů nezajímal jejich produkt tak, jako Apple,“ uvedl Lau. „A to podle nás byla a stále je velká příležitost.“ Nezbývá, než OnePlus držet palce.  

Martin Stančík

16 komentářů

 1. Chtěl jsem se zaptat:

  – ty kryty, např. bambusový, jsou na mobilu už při nákupu, nebo se musí za x tisíc dokoupit a vyměnit?

  – jak je to vlastně s vlastníme této firmy – OnePlus je samostatná firma, nebo jen pododovize Oppo či koho (a jak hodně potom Oppo mluví do konstrukce atd. tohoto mobilu?)

  – pujde to koupit i normálně, např. na Heurece? Zeptal bych se i jestli to má oficiální zastoupení, ale ono je to vlastně jedno, protože ty „šedivky“ nejsou v ničem horší.

  – a nakonec ještě, protože mne docela baví natáčet ve slow motion, jaké zpomalení při jaké kvalitě to umí? Jestli jsem to pochopil, tak zatím všechny android telefony umí 120 fps při Full HD, Iphone 6 umí 240 fps, ale teď jsem četl, že čipsety od Mediateku umí už 480 fps (kdy už je to 1/16 rychlosti – 120fps by mělo být 1/4, 240fps zas 1/8). Ale zas tolik tomu nerozumím.

  • Jochen (neregistrovaný)

   – dokoupit

   – není poddivize Oppo mobile

   – půjde časem normálně do distribuce…dával bych si ale pozor. šedivky budou horší minimálně v tom, že čínská distribuce nebude umět LTE band 3 a 20

   – 120

  • Jochen (neregistrovaný)

   Každopádně..pokud budete mít zájem se zařadit do seznamu o volný pozvánky, použijte prosím tento odkaz [odkaz]

   A i kdybyste neměl, posunete mě tím pak o něco výš.

   Díky moc

  • díky za info, na ten odkaz kouknu

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ty otázky shrnu asi takhle, jestli myslíte, že objevíte Ameriku. A vyzrajete na to a koupíte si super, hyper, mega za malé peníze tak jste v naivní.

   Jinak oficiální zastoupení = založené tou firmou tu nebylo, není a jen tak nebude.

  • já jsem si to srovnával v katalogu mobilů na mobilmanii s myslím xperia Z3 a Z4, které se mi také líbí – a nebyl v tom praktcky rozdíl (Xperia trochu víc megapixelů, vodoodělnost, trochu menší baterie, jinak opravdu to samé). Nemyslím proto, že je to něco lepšího než co jiného, ale jsem zvědavý na tu cenovou politiku – jestli nabídnou to samé, co má konkurence, ale budou za to chtít o 6 litrů méně, pak by mne to opravdu zajímalo – samozřejmě, že i jiné čínské značky nabídnou menší cenu, ale na úkor kvality. Já doufám, že ten Oneplus je jiný, že nabídne stejnou kvalitu, ale levněji. Proto mne zaujal.

 2. fsfsdf (neregistrovaný)

  Na co takova firma potrebuje 900 lidi WTF.

  Proto asi museli setrit na telefonu kazdy cent, kdyz tam nedali NFC.

 3. Ve chvíli, kdy by se dostal do volného prodeje, tak by se o „převálcování konkurence“ dalo polemizovat. Ale ve chvíli, kdy budou pokračovat s jejich geniálními pozvánkami, tak o tom pochybuju. On by si ten telefon uživatelskou základnu vytvořil, ale takhle se to podvědomí nedostane. Málokdo z běžných uživatelů o tomto telefonu ví.

 4. ako konkretne valcuje konkurenciu ?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak samozřejmě silné řeči geeků nad druhým vykaleným čajen válcují nejvíc. Uvědomte si že jde o ty nejvyšší posty stolů nerdských a geekovských kaváren…

 5. Martin P. (neregistrovaný)

  Přesně jak píše nick Chalda

  Systém pozvánek a to, že ten telefon obyčejné uživatele vůbec netáhne, k nějakému převálcování konkurence nedojde.

  Psal sem to už asi dvakrát, jedná se o „alternativní highend“ tedy oslovuje odbornou veřejnost která kupuje Čínské alternativy jako Meizu, Kazam, Xiaomi a podobně.

  Ti kteří sáhli po iP5 nebo SGS5 sáhnou po těch firmách zase…

 6. Nejsem si jist, zda má OnePlus nakročeno správným směrem. Je jasné, že to dělají bez zisku (prý zatím není priorita) a více asi není třeba dodávat…

 7. kolemjdouci (neregistrovaný)

  „OnePlus One byl smartphonem pro geeky – na telefonu běžel CyanogenMod“

  CM urcite na Oneplus+1 nebezel, ale CyanogenOS. CM se objevil az o mesice pozdeji, jako komunitni projekt pro ktery prave spolecnost Cyanogen Inc. dodala drivery (podporeno smluvne s Oneplus).

  Dobry clanek pro ty co stale pletou jabka s hruskama:

  The difference between Cyanogen OS and CyanogenMod [odkaz]

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   to sou perly…

   „výrobce CyanogenMod“, CM je komunitni zalezitost, nema zadneho vyrobce. Naopak zakladele Cyanogen Inc. (core leaders komunity) stoji za „vyrobou“ Cyanogen OS.

   „OnePlus není jediným čínským výrobcem smarphonů, který se chce ve světě prosadit – dobře vykročeno má například i konkurenční Xiaomi.“

   Uff, Oneplus bych srovnaval treba se ZTE nebo necim takovym. Xiaomi je uplne jiny kalibr, vzdyt je to 3ti nejvetsi vyrobce smartphonu na svete. Vzdyt na to se nemuze Oneplus dotahnout ani za dekadu :-)

 8. vidim dobre? oneplus 2 bez pozvanky?

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).