OneDrive bude možné bezplatně rozšířit až o 8 GB (spekulace)

Včera jsme vám přinesli první obrázky přejmenovaného cloudového úložiště Microsoftu OneDrive a informaci o nové funkci Co-owners. Ta ale zřejmě nebude jedinou novinkou, kterou na nás Microsoft chystá, dnes se objevily na serveru liveside.net další snímky a hlavně také nové informace naznačující možnosti, jak zdarma rozšířit standardní 7 gigabajtovou kapacitu úložiště o dalších 8 GB.

 

OneDrive tak podle všeho skutečně zachová pro nové uživatele kapacitu 7 GB zdarma, nicméně pokud ji budete chtít bezplatně rozšířit, nabídne vám Microsoft dvě možnosti. První z nich bude 500 MB bonus za každého pozvaného přítele do služby OneDrive, přičemž maximálně budete moci pozvat 10 lidí, čímž se vaše kapacita rozroste až o 5 GB. Není však jasné, zdali bude tento bonus podmíněn nějakou aktivitou vašich přátel nebo postačí založit deset fiktivních účtů, které po obdržení bonusu pustíte k vodě. Druhá možnost, jak získat dodatečné místo, je synchronizace fotografií z vašeho mobilního zařízení pomocí aplikace pro Android nebo iOS nebo vestavěné služby ve Windows Phone. Pro potřeby této synchronizace dostanete navíc 3 GB prostoru. V součtu s prvním bonusem za kamarády tak můžete získat až 8 GB navíc zdarma.

   

Samozřejmě jedná se o únik, na němž nemusí být nic pravdivého, ale minimálně bonus za doporučené kamarády by dával smysl. OneDrive bude nová značka, na kterou může Microsoft přilákat nové uživatele a rozšířit tak řady lidí užívající jeho služby. Škoda, že se o nových službách dozvídáme z úniků, zatímco na oficálním blogu OneDrive je pouze původní informace o přejmenování služby, snad brzy dostaneme i nějaké oficiální informace. Mezitím si můžete stáhnout aplikaci SkyDrive pro vaše zařízení.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku