Domů » Bleskovky » OneDrive bude možné bezplatně rozšířit až o 8 GB (spekulace)

OneDrive bude možné bezplatně rozšířit až o 8 GB (spekulace)

Včera jsme vám přinesli první obrázky přejmenovaného cloudového úložiště Microsoftu OneDrive a informaci o nové funkci Co-owners. Ta ale zřejmě nebude jedinou novinkou, kterou na nás Microsoft chystá, dnes se objevily na serveru liveside.net další snímky a hlavně také nové informace naznačující možnosti, jak zdarma rozšířit standardní 7 gigabajtovou kapacitu úložiště o dalších 8 GB.

 

OneDrive tak podle všeho skutečně zachová pro nové uživatele kapacitu 7 GB zdarma, nicméně pokud ji budete chtít bezplatně rozšířit, nabídne vám Microsoft dvě možnosti. První z nich bude 500 MB bonus za každého pozvaného přítele do služby OneDrive, přičemž maximálně budete moci pozvat 10 lidí, čímž se vaše kapacita rozroste až o 5 GB. Není však jasné, zdali bude tento bonus podmíněn nějakou aktivitou vašich přátel nebo postačí založit deset fiktivních účtů, které po obdržení bonusu pustíte k vodě. Druhá možnost, jak získat dodatečné místo, je synchronizace fotografií z vašeho mobilního zařízení pomocí aplikace pro Android nebo iOS nebo vestavěné služby ve Windows Phone. Pro potřeby této synchronizace dostanete navíc 3 GB prostoru. V součtu s prvním bonusem za kamarády tak můžete získat až 8 GB navíc zdarma.

   

Samozřejmě jedná se o únik, na němž nemusí být nic pravdivého, ale minimálně bonus za doporučené kamarády by dával smysl. OneDrive bude nová značka, na kterou může Microsoft přilákat nové uživatele a rozšířit tak řady lidí užívající jeho služby. Škoda, že se o nových službách dozvídáme z úniků, zatímco na oficálním blogu OneDrive je pouze původní informace o přejmenování služby, snad brzy dostaneme i nějaké oficiální informace. Mezitím si můžete stáhnout aplikaci SkyDrive pro vaše zařízení.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Opět snad možná začne nabízet funkci, kterou jeho úhlavní nepřítel – Dropbox – má léta letoucí. Sám jsem si takto zvětšil kapacitu z 5 GB na 17 GB, zcela zdarma. Opět jen dokázal, jak pozdě chodí s „novinkami“.

  • Proboha, takových akcí tu bylo už několik. Stejně tak jako u Dropboxu. Už zas jen hloupě kecáš… Sám jsem si takto zvětšil úložiště o několik GB.

  • Johny (neregistrovaný)

   Je to tak, i já mam z různejch akcí asi 45 giga na skydrivu a to ho nevyužívam :D I když přiznávam, že jedna akce byla „pořiď si WP telefon“ což se tak úplně jako bezplatné rozšíření považovat nedá.

  • já mam skydrive/onedrive o velikosti 25 GB a zadnou akci jsem k tomu nepotreboval …

  • hele smísekcz, nechceš přestat trolovat? Je to trapné a blbé..

  • aj ja mám 25GB, len by sa zišlo ešte raz toľko miesta free :) :)

  • mimonaut: Už trolí docela dlouho.

  • Jenže Dropbox to má po celou dobu své existence, nejedná se o něco, co přidal až později jako MS. Jen jsem uvedl další příklad, kdy MS přišel pozdě…

  • A u Dropboxu se nejedná o žádnou akci…

  • Proboha… A Android a iOS zase přišli pozdě s flat designem. Apple přišel pozdě s dotykovým displejem a tabletem (a přesto narozdíl od Microsoftu s tím slaví nemalý úspěch).

   Lamborghini také dělalo nejdřív traktory a se supersporty přišlo až pozdě za konkurencí. A kde jsou jejich auta teď?

   smisekCZ je typický příklad trolla, který musí prostě za každou cenu opakovat nějakou svou vymyšlenou a „zaručenou“ pravdu a obhájit si ji za každou cenu…

   Tihle ubozí trollové už jaksi zjistili, že tři roky opakování „Nokia je mrtvá“ a „Microsoft je mrtvý“ je příliš ohrané a že už jim to nikdo neřere. Tak si musel najít novou hlášku, kterou nám tu bude furt dokola všem cpát.

   S Metrem přišel taky pozdě?

  • Já jen nechápu, proč konstatování, ač nelichotivého, faktu pokládáte za haterování. Já jsem jen napsal, že to konkurence nabízí již léta a hned mě urážíte, že jsem troll a podobně. Po přečtení článku by si mohl myslet BFU, jak není MS aktivní, přitom to není pravda.

  • Ne, ty tu nemáš pravdu. OneDrive/SkyDrive je nástupcem služby Windows Live Mesh, která online synchronizaci řeší od roku 2005.

   V dubnu 2008 Microsoft spustil Live Mesh, který byl funkčně velmi podobný dnešnímu SkyDrive.

   Dropbox byl spuštěn až v září 2008!

   Jak na Live Mesh/SkyDrive, tak na Dropbox byly v průběhu jejich života různé akce na navýšení kapacity úložiště. Stejně tak, jako to má každé jiné cloudové úložiště.

   Doufám, že jsem tě trochu poučil a už nebudeš tvrdit, že jedna z nejvýznamenších (pravděpodobně nejvýznamněší – ať se ti to líbí nebo ne) softwarových firem 20. a 21. století chodí všude pozdě… Není tomu tak. Jenže to by tvoje haterské oči museli vidět i něco jiného než jen to, co chce tvůj haterský mozek.

   Opravdu nepotřebujeme v každé diskuzi, kde se zmiňuje nějaká funkce služeb Microsoftu, číst, že chodí všude pozdě…

  • Já nepíšu, že Dropbox přišel dříve/později. Já jen říkám, že aktuálně spekulovaná služba „Pozvánky“ (tedy zvětšování kapacity za zvaní dalších známých) má Dropbox od prvopočátku. Nikdy jsem netvrdil, že jedna služba je starší / mladší jak druhá.

  • mceza: S Metrem rozhodně přišel pozdě, však mu taky soudně tento název zakázali:-)

  • Ostatně jako Sky….

  • Johny (neregistrovaný)

   Apple nemá nikde flat design :-/ :D omg mceza nepleť se do něčeho o čem víš kulový.

  • No jo, tjá zapomněl, že ty jsi grafik. Tak to ale jdi vysvětlit i těm desítkám novinových článků, které to také trvdí. Začni editací článku na wikipedii ;)

   [odkaz]

  • jaktože nemá? nový iOS na iPhone.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).