Domů » Bleskovky » One UI 4.0 pro řadu Galaxy S21 je na spadnutí, brzy začne test na Galaxy S20

One UI 4.0 pro řadu Galaxy S21 je na spadnutí, brzy začne test na Galaxy S20

Samsung se připravuje na vydání nového prostředí One UI 4.0 pro své stávající smartphony. Korejský gigant donedávna umožňoval jeho testování na smartphonech řady Galaxy S21, avšak před nedávnem přestal do beta programu přidávat nové účastníky, což naznačuje blížící se termín vydání finální verze. Testování nadstavby Androidu 12 nadále pokračuje na ohebných smartphonech Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, brzy by se měly přidat další telefony.

one ui 4

One UI 4 brzy zamíří na Galaxy S20

Podle oficiálního moderátora diskuzního fóra Samsung Members se připravuje otevření beta programu pro smartphony řady Samsung Galaxy S20. Tyto telefony aktuálně běží na verzi One UI 3.1 (EUI4), která je v jejich případě poslední softwarovou aktualizací založenou na Androidu 11. V příspěvku zatím není zmíněn smartphone Galaxy S20 FE; ten se patrně dočká nového Androidu později.

one ui

Termín otevření beta programu je zatím neznámý, což nás ovšem trápit nemusí, neboť v našich končinách stejně není přístupný. I tak máme alespoň naději, že nové prostředí pro řadu Galaxy S20 by mohlo dorazit poměrně brzy. One UI 4.0 přináší velkou spoustu novinek – dynamická témata Material You, nové widgety, vylepšené aplikace, upravené notifikační centrum s rychlými přepínači a mnoho dalšího. Více informací lze načerpat v našem souhrnném článku nebo ve dvojici videí, kterými Samsung své nové prostředí představuje.

Aktualizováno 9.11. 14:10

Samsung v USA oficiálně zahájil testování One UI 4.0 na smartphonech Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. Beta verzi si mohou nainstalovat tamní členové skupiny Samsung Members, kteří mají telefon z běžného prodeje. Zajímavé je, že si Samsung zvolil pro start testování americký trh, obvykle totiž začínal v domácí Jižní Koreji. I tak nás může tato zpráva těšit, neboť se zdá, že by řada Galaxy S20 mohla dostat Android 12 a prostředí One UI 4 ještě do konce letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Konečně. Jsem natěšenej jako malý děcko na prázdniny. Snad to bude všechno dobře fungovat.

  2. Snáď opravia bugy a chyby ktoré boli v One UI 3.1 (lagy pri navigácii gestami, shutter lag a nespoľahlivosť appky foťáku) a budem spokojný. Tipujem tak koncom novembra že príde update na S21.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).