Domů » Bleskovky » Omlazená Nokia 6 nabídne silnější procesor, rychlé nabíjení a odemykání obličejem

Omlazená Nokia 6 nabídne silnější procesor, rychlé nabíjení a odemykání obličejem

Mezi spoustou novinek představených na tiskové konferenci Nokie v Barceloně trochu zapadla omlazená varianta loňské „šestky“. „All New“ Nokia 6 příliš nezměnila design, ale zato nabídne o něco lepší výpočetní výkon. To je dáno využitím Snapdragonu 630 a 4GB RAM, což je vzhledem k použití čistého Androidu One na mobil této třídy více než dostatečné.

The new Nokia 6 with Android One - Built to take on the everyday

Vyrobena je z jediného kusu hliníku, tudíž chybí bezdrátové nabíjení. Náhradou však je USB–C s podporou rychlého nabíjení, které údajně zvládne smartphone dobít na 50% během pouhé půlhodiny.

Tip: Podrobné parametry Nokie 6 (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Potěší také vylepšená 16Mpx kamera s optikou Zeiss a podpora nahrávání 4K videa. Nokia též využila trendu odstartovaného iPhonem X a i u tohoto dostupného modelu tak inzeruje odemykání obličejem, což ale není v Androidu žádná novinka.

Nová Nokia 6 se začne prodávat opět v dubnu a to za cenu 279 EUR, tedy okolo 7 000 Kč. Dostupná bude v modré, černé a bílé barevné variantě, které budou vždy doplněny ještě o proužek v jiném odstínu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

10 komentářů

 1. Nokia 6 žádné bezdrátové nabijení nemá. Má tělo z hliníku, takže bezdrátově nabíjet nejde. Bezdrátové nabijení má jen Nokia 8 Sirocco, která má zadní stranu skleněnou. Opravte si to.

  • Tomáš Krompolc

   Dobrý den, máte pravdu. Omlouvám se, opravil jsem to.
   Bezprostředně po představení na tiskové konferenci, kdy tento článek vznikal, ještě nebyly k dispozici kompletní podklady.

 2. Bezdrátové nabíjení se dá dokoupit

  • Dá, ale dokoupené je to mizérie, pomalé. A záda logicky by musela být plastová. Jak to není od výrobce, podpora hw, desky, je to zoufalost.

 3. Dobry den,
  nevite zda ma Nokia 6 (2018) i NFC? Ptam se proto, ze zdroje na internetu se ruzni. Nektere uvadeji, ze ano, jine zase ze ne.

 4. Ještě kdyby běhala pod Windows.. na kancelářské aplikace určitě lepší než Android.. :)

 5. Ondřej Rethy

  Tak teď lituju toho, že jsem si „šestku“ koupil před dvěma měsíci. :D Asi jí hezky prodám a koupím si novou generaci.

 6. To je sakra takovej problém udělat Qi nabíjení do normálního telefonu, když to NOKIA uměla už před více jak 5-ti lety…??? Fakt nevím co vybrat jako novej služebák za rozumnej peníz, když už se musím vzdát stále jinak vyhovující Lumie kvůli pár přiblblejm firemním apklikacím…ach jo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).