Omlazená Nokia 6 nabídne silnější procesor, rychlé nabíjení a odemykání obličejem

Mezi spoustou novinek představených na tiskové konferenci Nokie v Barceloně trochu zapadla omlazená varianta loňské „šestky“. „All New“ Nokia 6 příliš nezměnila design, ale zato nabídne o něco lepší výpočetní výkon. To je dáno využitím Snapdragonu 630 a 4GB RAM, což je vzhledem k použití čistého Androidu One na mobil této třídy více než dostatečné.

The new Nokia 6 with Android One - Built to take on the everyday

Vyrobena je z jediného kusu hliníku, tudíž chybí bezdrátové nabíjení. Náhradou však je USB–C s podporou rychlého nabíjení, které údajně zvládne smartphone dobít na 50% během pouhé půlhodiny.

Tip: Podrobné parametry Nokie 6 (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Potěší také vylepšená 16Mpx kamera s optikou Zeiss a podpora nahrávání 4K videa. Nokia též využila trendu odstartovaného iPhonem X a i u tohoto dostupného modelu tak inzeruje odemykání obličejem, což ale není v Androidu žádná novinka.

Nová Nokia 6 se začne prodávat opět v dubnu a to za cenu 279 EUR, tedy okolo 7 000 Kč. Dostupná bude v modré, černé a bílé barevné variantě, které budou vždy doplněny ještě o proužek v jiném odstínu.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku