OmapScaler – další freeware program pro taktování procesorů OMAP

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Většina z vás již jistě zná aplikaci OMAP Clock, která umožňuje měnit frekvenci procesorů TI OMAP. Na fóru XDA-Developers se před několika dny objevil program OmapScaler, který umí také měnit frekvenci procesoru, avšak nabízí i řadu vylepšení.

Oproti OmapClocku umí OmapScaler nastavovat frekvenci procesoru v závislosti na vytížení procesoru. Pokud tedy program zjistí, že je využití procesoru například vyšší, než 80%, zvedne frekvenci procesoru na vyšší hodnotu. Funguje to samozřejmě i naopak, procesor můžete nechat podtaktovat a šetřit vaši baterii. Program se aktuálně nachází ve velmi ranné verzi 0.11 a na některých zařízeních nemusí fungovat. Aplikace je určena pro PocketPC. Ke spuštění je potřeba nainstalované rozhraní .NET Compact Framework.

Omap Scaler 0.11 stahujte z naší Download sekce, součástí archivu je i program CPU Check který umí zjišťovat aktuální frekvenci procesoru. CPU Check není na Omap Scaleru nikterak závislý a proto jej můžete používat klidně i s OmapClockem.

Screenshoty z programu Omap Scaler
2 1

CPU Check
CPU Check

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku