Domů » Bleskovky » Ohlédnutí za akcí BrMo: 5. setkání mobilních vývojářů z Brna

Ohlédnutí za akcí BrMo: 5. setkání mobilních vývojářů z Brna

Minulý čtvrtek 13. března 2014 se uskutečnilo v pořadí již 5. setkání mobilních vývojářů v Brně pořádané Fakultou informačních technologií a vývojářským týmem Trinerdis z Brna. Návštěvnost byla rekordní a rozhodně nikdo z příchozích nemohl litovat.

Flow Studio – Fail Story: Zkušenost je dobrá škola, jen školné je příliš vysoké

Víte, jak proniknout na Čínský trh mobilních aplikací? My už to víme díky historce o panu Čangovi v živém a bezprostředním podání Flow studia. Aneb tohle raději doma a kdekoliv jinde nezkoušejte – varování pro vývojáře. A v podobném duchu se nesly přednášky od zakladatelů Flow Studia z Prahy – Petra Fodora a Richarda Hořína. Jejich přednáška se sice jmenovala „Fail story: Zkušenost je dobrá škola, jen školné je příliš vysoké“, ale spíše to byl soubor dobrých rad pro založení a provozování (nejen) vývojářské společnosti.

Mautilus – Google Glass

Pokud se chystáte vyvíjet pro Google Glass a nevíte jak na to, měli jste být na přednášce v Brně. Matěj Mainuš nám za Mautilus představil nejen Google Glass, ale také vše, co potřebujete vědět o vývoji pro ně: vhodné vývojářské prostředí, Cards a doporučení pro UI.

Největší zájem o Matěje byl po skončení přednášky a během následného networkingu, kde se mohli zájemci blíže seznámit s technologií díky osobním a přímým otázkám a také si šáhnout… na vývojáře s Google Glass. Opravdu jde o velmi zajímavou technologii, která se bude v budoucnu ještě hodně vyvíjet.

Lightning talks

Nově mohli na BrMu vystoupit vývojáři a představit svoji mobilní aplikaci publiku. K dispozici měli 5 minut na každou prezentaci + čas na následnou diskuzi o prezentované aplikaci.

Sortery

Mladý tým vývojářů přinesl ukázat svoji aplikaci, sdružující fotky z různých zařízení a uložišť do jednoho místa. Fotografie jsou roztříděny a seřazeny do jednotlivých skupin podle informací u souboru. Návrh roztřídění probíhá na základě výzkumu uživatelských potřeb. Procházení fotografiemi je tedy jednodušší a rychlejší.

The Great Wobo Escape

Gamifi.cc přinesli ukázat svoji hru The Great Wobo Escape. Úkolem hráče je nenápadně provést Woba, malého robota, cestou plnou nepřátel a sledovacích zařízení za jeho svobodou. Před uvedením hry potřebují testování aplikace na co nejvíce zařízeních. Zapojit se můžete zde. Zároveň Gamifi.cc navnadili návštěvníky na 6. BrMo, kde budou mít přednášku o vývoji The Great Wobo Escape a Unity 3D.

A co dál?

Děkujeme všem návštěvníkům, přednášejícím a mediálním partnerům akce Dotekomanie a Smartmania.

Už nyní plánujeme další BrMo, které bude ještě legendárnější než to nynější. Uvítáme Vaše konstruktivní nápady na vylepšení dalšího BrMa na našem emailu info@trinerdis.cz, tentokrát již s pořadovým číslem 6. Sledujte tuto stránku pro aktuální informace. Dobře se rozmyslete, jestli se nebudete chtít zúčastnit Lightning talks s vaší aplikací.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).