Domů » Bleskovky » Ohebné véčko od Samsungu má jít do prodeje dříve než Galaxy S20. Máme nové detaily

Ohebné véčko od Samsungu má jít do prodeje dříve než Galaxy S20. Máme nové detaily

Informátor Max Weinbach je nevyčerpatelná studnice úniků, minimálně co se týče chystaných vlajkových smartphonů od Samsungu. Dnes se například dozvídáme nové informace o jejich dostupnosti.

Galaxy S20 trio

Nejdříve Flip, teprve poté Galaxy S20

Weinbach potvrdil předchozí spekulace o tom, že ohebné véčko Galaxy Z Flip dorazí na pulty obchodů dříve než řada Galaxy S20; ta má být dostupná až 6. března, zatímco Flip se dostane k prvním zákazníkům již 14. února. Pravděpodobně se nejprve bude jednat o exkluzivitu amerického operátora AT&T, který ohebný Samsung bude prodávat za 1 400 dolarů (asi 32 tisíc korun bez DPH).

Levnější má být prakticky celá řada smartphonů Galaxy S20; nejvybavenější model Ultra prý půjde do prodeje za cenu 1 300 USD, tedy asi necelých 30 tisíc korun bez DPH. Tento telefon se bude od svých sourozenců lišit velikostí, fotoaparátem a také vyšší odolností vůči pádu. Odolnost vůči prachu a vodě však mají mít všechny tři modely řady Galaxy S20 stejné – IP68 s možností ponoření až do 5 metrů.

Všechny tři telefony budou mít už od výroby předinstalovanou ochranu displeje, u kterého se má rovněž zlepšit haptika. Dotyková vrstva bude disponovat obnovovací frekvencí 240 Hz, zatímco samotné panely zvládnou vykreslovat obraz ve frekvenci 120 Hz.

Galaxy Buds+: známe cenu i chystané novinky

Potvrzují se také vesměs známé informace o sluchátkách Galaxy Buds+, která bude Samsung přidávat k předobjednávkám modelů Galaxy S20+ a S20 Ultra. V běžném prodeji budou stát 150 dolarů (asi 3 500 korun bez DPH) a oproti svým předchůdcům nabídnou dvojnásobnou výdrž a vylepšenou adaptivní izolaci vůči okolnímu hluku (nikoliv však aktivní rušení).

Premiéra nových Samsungů se odehraje 11. února v San Franciscu a chybět zde nebude ani naše redakce, takže se můžete těšit na aktuální informace přímo z místa dění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).