Domů » Bleskovky » Oficiálně: Akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem proběhne do konce dubna

Oficiálně: Akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem proběhne do konce dubna

Ačkoliv rozhodnutí o prodeji divize Nokia Devices & Services Microsoftu za 7,3 miliardy dolarů padlo již loni v září, stále se čeká, než tuto akvizici schválí všichni potřební regulátoři trhu. Aktuálně je celý proces brzděn asijskými regulačními orgány, nicméně podle aktuálních tiskových zpráv obou aktérů již vše spěje ke zdárnému konci.

 

Společnosti Microsoft a Nokia dnes vydaly tiskové zprávy, v nichž oznámily, že celý regulační proces se blíží do finální fáze. Redmondští aktuálně obdrželi schválení 15 orgánů na pěti kontinentech, přičemž se v současné době čekají na potvrzení na několika posledních trzích. Tento proces úspěšně pokračuje a Microsoft očekává, že k uzavření obchodu dojde již příští měsíc. Ostatně podobnou informaci již dříve naznačili právníci Nokie u indického soudu.

 

Dokončení akvizice má podle zprávy Microsoftu urychlit inovace a zlepšit přijímání Windows Phone telefonů na světových trzích. Rovněž je zde zmíněno rozšíření služeb Microsoftu pro další miliardu zákazníků prostřednictvím telefonů Nokia, které má být patrně uskutečněno díky řadě Nokia X s Androidem (přečtěte si naši recenzi telefonu Nokia X), představené na veletrhu Mobile World Congress letos v Barceloně.

 

Nokia ve své zprávě přidává informace o tom, že společně s Microsoftem vzájemně dosahují velkých pokroků týkajících se závěrečných podmínek a také při integraci plánování. Obě společnosti pilně pracují na urychlení všech procesů, přičemž probíhající daňové soudní spory Nokie v Indii nemají mít na transakci žádný vliv. Původně se očekávalo, že obchod proběhne v prvním čtvrtletí letošního roku, podle těchto zpráv se zdá, že Microsoft nebude čekat o mnoho déle. Uvidíme, zdali asijští regulátoři tomuto svazku do konce dubna dají své požehnání.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Nejdriv chteli obchod sfouknout do konce roku a najednou se jim to protahuje. Jeste aby MS z obchodu vycouval a to by se zacly dit veci :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).