Sledujte nás na YouTube

Odhad: Kolik se prodalo tabletů Apple iPad za první čtvrtletí tohoto roku?

Nedávno jsme vás informovali o studii, kolik se mohlo prodat Apple iPhone za první čtvrtletí letošního roku. Dnes se zaměříme na nejpopulárnější tablet, Apple iPad. Odhady prodejů jsou od 13 do 21,7 milionů zařízení, medián odhadů je 18 milionů.


Prodeje tabletu Apple iPad v milionech 

Do studie bylo zapojeno 56 analytiků, z kterých 30 jsou profesionálové z Wall Street a 26 amatéři. Amatéři jsou více skeptičtí a v průměru předpokládají, že Apple prodá 17,7 mil. tabletů, profesionálové odhadují 18,4 mil. zařízení. Někteří se od průměru velmi odchylují, nejmenší odhad je 13 mil., což by znamenalo meziroční růst pouze o deset procent. Naopak nejoptimističtější odhad je 21,7 mil., který naznačuje růst 84 % oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku. Medián odhadů 56 analytiků je 18 mil. prodaných tabletů iPad, takové číslo by znamenalo nárůst o 52,6 % oproti loňským 11,8 mil. 

 
Odhady analytiků, zelená patří amaterům, modrá profesionálům

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *