Domů » Bleskovky » Od oznámení akvizice Microsoftu vzrostla hodnota akcií téměř o 43 procent

Od oznámení akvizice Microsoftu vzrostla hodnota akcií téměř o 43 procent

Dnešní oznámení akvizice mobilní divize Nokie Microsoftem se pozitivně projevila na stavu hodnoty akcií finského výrobce. Včera Nokia uzavírala newyorksou burzu s cenou 2,90 EUR za akcii, dnes už hodnota poskočila na 4,36 EUR (aktuálně se pohybuje okolo 4,23 EUR). Hodnota akcií se tedy zvýšila o více než 43 % a stále stoupá. Na rekordní hodnotě jsou i objemy obchodů. Naposledy byla hodnota akcií Nokie na podobné úrovni na začátku minulého roku, ale od té doby až do současnosti křivka klesala.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

29 komentářů

 1. Zirk0n (neregistrovaný)

  Akciím Microsoftu se teď bude dařit nejdřív Steve Ballmer teď Nokie. Co asi přijde příště? :D

  • Tak pokud odpískají Xbox a prohlásí „Games for Windows má smysl“, půjde to opět nahoru:-)

 2. Fanatik (neregistrovaný)

  A když jsem před týdnem říkal, že nokia za měsíc končí, nikdo mi nevěřil…

  • Vždyť nekončí. Jenom mění majitele. Když prodáš auto, tak to auto někam zmizí?

  • A proč by měla Nokia končit? :D Co jsem všude četl, tak stále bude vyrábět telefony pod značkou Nokia, a kdyby ne, tak alespoň bude stále vyrábět síťovou infrastrukturu a její SW, a mám za to, že ještě na něčem pracovaly…

  • fero (neregistrovaný)

   Nevím co valíte furt s tím koncem, vydím to spíš pozitivně. Teprve začíná :)

  • LukasL: No však MS koupil mobilní divizi, infrastruktura atd. jede dál. Jedna ze společností se bude muset přejmenovat.

  • Nokia Windows

  • famakate (neregistrovaný)

   nemusi sa premenovat. a naco by to robili? premenovavat svetoznamu znacku??!!

  • Vždyť mají licenci na značku Nokia na dalších 10 let a Nokia, jako společnost taková teď bude mít o břímě méně. Snad se k telefonům jednou vrátí.

 3. Heeezkyyy… z 2,9 na 5,3 (aktualne). Sikula ten Elop. Kdyz nastoupil k Nokii v září 2010, tak hodnota akcii byla 10.03

  Ostatne mrknete na peknej interaktivni graf za poslednich 15 let Nokie [odkaz]

  (sice o Elopovi si myslim sve, ale je pravda, ze za nejvetsi sesupy Nokie nemohl – to uz jenom nastoupil do rozjeteho vlaku).

  No snad se MS a Nokii bude darit. Timto uz neexistuje jediny Evropsky vyrobce telefonu a Lumia 1020 tak byla posledni finka (se strevama z Ciny a softem z USA :D)

  btw. podivejte se na kveten 1995 – to byl sesup…

  P.S. pro pripadne rypaly – jo, ja vim, finska bude furt.. asi stejne, jako Skoda auto ceske.

  • Jenže Škoda auto narozdíl od Nokie stále vyrábí v ČR. Nokia už finské továrny zavřela. Takže rozdíl je tam velký.

  • Čekal jsem, kdo to řekne jako první. Ad. Škoda Auto ČR – to je jedna továrna z X. Ostatně továrny má Škodovka právě taky i v Číně, Rusku, Indii a bůhví kde…

   Hlavní je, že vývoj má tady (a to si Nokia nápodobně nechala ve Finsku).

  • Není ironie, že právě na nejnovějším telefonu Nokia si uvedený odkaz nelze prohlédnout? :(

  • Ono to není telefonem ale tím, že redakční systém Smartmanie ten odkaz zkomolil a znefunkčnil.

  • Nemam ten pocit. Zkomoleny je, ale funkcni. Jediny problem je, ze ten graf samotný je ve Flashi.

  • Odkaz už jsme opravili, aby byl funkční a programátora upozorníme, aby chybu opravil :)

  • ale ne… graf samotný je ve formátu, který WP nepodporují. Bohužel, velká část internetových stránek je pro nové Nokie nečitelná. Nerozumím tomu. Snaha být moderní a zároveň neschopnost poskytnout uživateli požadovaný komfort. Myslím, že pokud nebude MS naslouchat přání zákazníků, může na nějaký větší úspěch zapomenout. Škoda.

  • Graf je ve flashi. To znamená, že si ho nezobrazíš ani na Androidu ani na iOS.

   IE ve WP je naopak velmi kvalitní mobilní prohlížeč.

  • No já si ho teda na Androidu 4.1.2 prohlédnout mohu. :-P

  • MCEZA: no já nevím… k tomu zobrazení, myslím, že na Androidu to jde, iOS neznám. Ale i kdyby to nešlo – znamená to, že někdo dělá něco špatně, že já se spokojím s tím samým? To by o mně dost vypovídalo, ne?

   A jestli je IE ve WP velmi kvalitní prohlížeč, to neumím posoudit – nemám totiž ve WP srovnání. A to, že mi v něm mnoho věcí nevyhovuje, mi pocit kvalitního mobilního prohlížeče nepřináší.

 4. Teď by se možná vyplatilo nakoupit akcie :)

 5. Burzián (neregistrovaný)

  Lidi neblbněte, za pár měsíců bude k prodeji i Microsoft za pár babek, koupí Nokie A Windowsama 8 má k tomu dobře nakročeno :)

 6. Mám win 8 i WP8 a skvělé systémy, vše šlape, je provázané, rychlé, jak PC tak mobil, prostě paráda. Skydrive je senzační, vše mám při ruce, i věci z PC, vyfotím fotku a mám ji hned v PC automaticky, prostě jen tak dál :)

 7. D. S. (neregistrovaný)

  No nevím proč by to na androidu nešlo. Mimochodem pořád vychází aktualizace flash playeru.Akorát se nezobrazují v nových aktualizacích,ale musí se najít ručně. Poslední je teď z 10.9.13 ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).