Oblíbené služby v jednom balíčku: Google Pixel Pass zřejmě zamíří do Evropy

Google Pixel 6 recenze

Když v minulém roce uvedl Google dvojici nových smartphonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro, představil společně s nimi také předplatné s názvem Pixel Pass. Za měsíční poplatek ve výši 45 dolarů (cca 965 Kč), případně 55 dolarů (cca 1200 Kč), mohli zájemci ve Spojených státech získat nejen nejnovější Pixel 6 (respektive Pixel 6 Pro), ale také celou řadu doplňkových služeb.Google Pixel 6 recenze 1Nepřehlédněte

Recenze Google Pixel 6: návrat mezi elitu

Mezi nimi jsou YouTube Premium, YouTube Music Premium, cloudové úložiště Google One s kapacitou 200 GB, Google Play Pass či Preferred Care, která zajišťuje prioritní servis. Touto službou chce Google konkurovat Applu, který nabízí podobný balíček v rámci své služby One.

pixel pass
Registrace ochranné známky Pixel Pass u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (Zdroj: LetsGoDigital)

Až doposud bylo toto předplatné vyhrazené pouze pro Spojené státy, nicméně server LetsGoDigital si povšimnul registrace ochranné známky Pixel Pass u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví. S registrací se otevírá příležitost pro Google vstoupit s touto službou do států Evropské unie.

Spuštění předplatného Pixel Pass v Česku je nejisté

Kdy Google představí Pixel Pass pro Evropu, to není prozatím jasné, nicméně se spekuluje o květnu, ve kterém by gigant z Mountain View měl pořádat svou konferenci Google I/O. Ještě méně jistý je příchod předplatného do České republiky, neboť smartphony Pixel se u nás oficiálně neprodávají. V první vlně se předplatného Pixel Pass nejspíše dočkají pouze země s oficiální distribucí zařízení Pixel, jako je například náš německý soused.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku