Domů » Bleskovky » Obě generace levné Motoroly Moto G dostávají update na Android 5.0.1

Obě generace levné Motoroly Moto G dostávají update na Android 5.0.1

Motorola Moto G druhé generace patřila mezi první zařízení, pro níž byl oznámen update na Android 5.0.0, mnoha uživatelům však vůbec nepřišel. Pravděpodobně výrobce na poslední chvíli objevil nějaký závažnější problém a rozhodl se tak vyčkat na jeho vyřešení ze strany Googlu. Ten před pár dny uvolnil aktualizovaný Android 5.0.1 a majitelé výše uvedeného smartphonu nyní postupně dostávají OTA update.

 

Z Androidu 4.4 už na Lollipop údajně povýšilo i několik uživatelů první generace Motoroly Moto G, redakční kus z německé distribuce ovšem aktualizaci dosud nenabídl. Dá se však očekávat, že to se změní během několika dnů, nanejvýše týdnů. Na závěr nezbývá než doufat, že si ostatní výrobci v otázce podpory vezmou do budoucna z Motoroly příklad.

 
Vlevo screenshot z první generace Moto G, vpravo z jejího nástupce

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. knizmi (neregistrovaný)

  První Moto G má pořád jen soak test pro uživatele, kteří si o něj zažádali pro dvousimkové modely v Brazílii a Indii.

  GSMArena je vedle jak ta jedle (jako obvykle). Ověřujte si prosím ty zprávy, když už je přebíráte z podobných webů. Resp. nechápu, proč nejdete po primárním zdroji, když i GSMArena tu informaci převzala (a zmršila) z Droid Life, který jasně hned v titulku píše, že s tou aktualizací původní Moto G si nejsou úplně jistí.

 2. Ja som na prvej generacii dostal OTA uz pred tyzdnom, viz [odkaz]

  • knizmi (neregistrovaný)

   Jenže to je GPe :)

   Ale OK, výrok výše upravuji na „5.0.x mají zatím jen testeři v rámci soak testu + majitelé Google Play Edice“.

 3. martin (neregistrovaný)

  Souhlasím s Knizminem, informace jsou polopravdivé. ne Moto G, ale Moto X druhé generace mají update. USA a Indie

  • knizmi (neregistrovaný)

   Nová Moto G už taky taky Lollipop dostala, ale původní zatím ne.

  • martin (neregistrovaný)

   Ale GPE. Nikde jsem nenašel na inernetu tuto zprávu jako pravdivou, jen že se jednalo o lež. Ani an moji moto G 2nd edition není.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Ok, já mám původní verzi a u ní situaci sleduju, takže vím, že zatím oficiální L nemá žádná varianta. U té nové na 100 % nevím, ale minimálně některé regiony by ho snad už mít měly…

  • martin (neregistrovaný)

   Na google + jsou nějakí, co tam píšou na podporu Motoroly, takže až v lednu ji dostaneš. Bu=d rád, i 5.0.1 má chyby, raději ať to vyladí.

 4. shdh (neregistrovaný)

  Má niekto moto g 2014? Chcel by som vedieť či má Sk jazyk a aká je výdrž batérie? Prípadne mi napíšte na mail [odkaz] – diky

 5. john (neregistrovaný)

  Ja mam Moto G prvni generace, preflashovanou kdysi na GPE a OTA na Lollipop prisel uz cca pred tydnem a je to rovnou 5.0.1

 6. tedyn362 (neregistrovaný)

  Vlastním Moto G 2014 XT1068 a aktualizace na Lollipop stále nedorazila.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).