O2 XDA Orbit: Opět nejhezčí Artemis

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

XDA OrbitStává se už téměř pravidlem, že rebrandované distribuce Windows Mobile zařízení společnosti O2 jsou ze všech nejhezčí, a důkazem toho budiž i nově představený O2 XDA Orbit, neboli HTC Artemis v luxusním černém hávu. I když Orbit vlastně Artemis není, jeho kódové jméno je HTC Cruiser a jedná se o speciálně upraveného Artemise právě pro brand společnosti O2. Jak jsme vás již dříve informovali, toto zařízení se bude prodávat také u společnosti T-Mobile, a sice jako MDA Compact III. A právě Compact III nebude s největší pravděpodobností obsahovat Wi-Fi, naproti tomu XDA Orbit ano (802.11b/g).

Dalšími lákadly bude bezesporu integrovaný GPS přijímač nebo FM rádio (podobně, jako např. u E-Tena G500). Orbit bude samozřejmě využívat všech výhod operačního systému Windows Mobile 5.0 AKU 2.3, pracovat bude schopný ve všech čtyřech GSM pásmech, pro datové přenosy bude možné využít GPRS nebo EDGE, obojí třídy 10. Kromě Wi-Fi bude bezdrátová konektivita zastoupena ještě Bluetooth ve verzi 2.0. Drobnou vadou na kráse může být snad jen 200Mhz TI OMAP procesor, Orbit/Artemis/Compact III by si jistě zasloužily lepší. Slot na paměťové karty bude miniaturního typu microSD, fotografie pořídíte 2Mpx fotoaparátem. Zapomenout nesmím ani na displej, který ale nic nového nenabízí, QVGA rozlišení 240x320px při 65k barvách a úhlopříčce 2.8″ dnes nikoho ze židle nezvedne.

Zda se XDA Orbit objeví i v nabídce našeho “ou tu” není v tuto chvíli známo. Malá naděje tu ale je, jelikož před nedávnem společnost Telefónica O2 Czech Republic do své nabídky zařadila i HTC TyTNa. Jisté ale je, že se Orbit nejprve začne prodávat v Německu, a to během několika následujících týdnů. A cena? 250 euro se smlouvou na 24 měsíců nebo 620 euro bez smlouvy.

1 2

Zdroje: MSmobiles, the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku