TOPlist

O2 Xda Flame: 520Mhz, VGA, UMTS, GoForce, 2GB ROM, FM rádio…

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-V prvním čtvrtletí příštího roku by se v nabídce asijského operátora O2 mělo objevit výkonné PocketPC XDA Flame. Společnost Dinarsoft (výrobce užitečné utility MemAid) přinesla z veletrhu Gitex exkluzivní informace a první fotografie. Mohlo by se zdát, že výrobcem tohoto zařízení je tajwanská společnost HTC, ale není tomu tak; s největší pravděpodobností mají tento model na svědomí inženýři z Asusu.

XDA Flame nabídne operační systém Windows Mobile 5.0 Phone edition, podle přídomku je tedy jasné, že se s ním bude dát i telefonovat. Kromě tribandového GSM modulu (900,1800 a 1900Mhz) v něm nalezneme i podporu UMTS. Svižný chod zajistí procesor Intel Xscale PXA270 pracující na frekvenci 520Mhz. O zobrazování se bude starat dotykový VGA displej s úhlopříčkou 3.6\”, po dlouhé tu konečně máme zařízení, které nabídne veliký displej s rozlišením 480x640px! Snad bude tento kousek signálem pro ostatní výrobce, kteří by už mohli pochopit, že QVGA není to pravé ořechové. XDA Flame bude navíc vůbec první Phone edition PocketPC, které nabídne vlastní grafický akcelerátor, konkrétně kousek od nVidie s čipem GoForce 5500.

- 2

Mezi další speciality patří 2GB paměti ROM, kterým sekunduje trochu nevyvážených 64MB (rozumějte tak, že by mu určitě mnohem více slušelo 128MB operační paměti RAM). Netradiční je i podpora prostorového zvuku (technologie SRS Mobile HD surround) nebo TV-Out výstup. Bezdrátové technologie jsou zastoupeny Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth (pravděpodobně verze 2.0). Nezapomnělo se ale ani na infračervený port, který zajistí základní komunikaci s obyčejnými telefony.

3 4

K pořizování snímků a natáčení videa poslouží 2Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, pro videohovory v UMTS sítích je určena malá CIF kamerka na přední straně přístroje. Aby toho nebylo málo, vybavil výrobce tento model integrovaným FM rádiem. XDA Flame si poradí s paměťovými kartami typu MicroSD. Baterie by měla mít kapacitu 1600mAh. O prodeji v Evropě zatím nejsou známy žádné informace, ani německý O2 doposud nevydal žádné zprávy o tom, zda toto zařízení do své nabídky zařadí. Přesto si myslím, že se na evropském trhu dříve nebo později objeví, jelikož o takové zařízení bude obrovský zájem. Cenu si ale raději odhadovat netroufám.

5 6

Další fotografie naleznete na webu společnosti Dinarsoft

Zdroje: Dinarsoft via PocketPCthoughts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku