TOPlist

O2 XDA Atom Exec se představuje (vylepšený O2 Xda Atom)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

O2 XDA Atom ExecAsijská divize operátora O2 (Austrálie, Indie, Hong Kong, Malajsie, Indonésie…) přichází s novým modelem O2 XDA Atom Exec. Jedná se o vylepšeného nástupce původního O2 XDA Atoma. A jakých změn se Atom Exec oproti svému nástupci dočkal ?

V designu zařízení se vůbec nic nezměnilo, ale hardwarové parametry doznaly několika vylepšení. Procesor Intel Xscale nyní pracuje na 520Mhz (stejný procesor, který je použitý v HTC Universalovi). V původním Atomovi byl procesor Xscale s taktem 416Mhz. Upgradu doznala i ROM paměť, která byla navýšena o 64MB. Z původních 128MB tedy na 192MB ROM. Bohužel ostatní parametry zůstaly nezměněny. XDA Atom Exec tedy funguje na Windows Mobile 5.0, nabízí dotykový displej s rozlišením 240x320px při 65k barvách.

Telefon podporuje triband GSM, přenosy přes EDGE a GPRS (oboje třídy 10). Dále nabízí komunikaci přes Wi-Fi 802.11b. Zajímavostí může být integrované FM rádio a stereo reproduktory. Fotografie je možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou. Slot je pro paměťové karty typu MiniSD.

Bohužel, oficiálně se tento model do Evropy asi nedostane. Původního XDA Atoma evropský O2 do své nabídky také nezařadil a moc bych tedy na to, že do nabídky zahrne jeho nástupce, také nespoléhal, byť se jedná o velmi kvalitně vybavené pocketPC, které by ve své kapse uvítala řada uživatelů. Spolehnout se tedy budeme muset jen na neoficiální dovoz. Cena nového Execa zatím nebyla stanovena.

2     1

3

4

Zdroje: MSmobiles, MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku