Domů » Články » O2 XDA Atom Exec se představuje (vylepšený O2 Xda Atom)

O2 XDA Atom Exec se představuje (vylepšený O2 Xda Atom)

O2 XDA Atom ExecAsijská divize operátora O2 (Austrálie, Indie, Hong Kong, Malajsie, Indonésie…) přichází s novým modelem O2 XDA Atom Exec. Jedná se o vylepšeného nástupce původního O2 XDA Atoma. A jakých změn se Atom Exec oproti svému nástupci dočkal ?

V designu zařízení se vůbec nic nezměnilo, ale hardwarové parametry doznaly několika vylepšení. Procesor Intel Xscale nyní pracuje na 520Mhz (stejný procesor, který je použitý v HTC Universalovi). V původním Atomovi byl procesor Xscale s taktem 416Mhz. Upgradu doznala i ROM paměť, která byla navýšena o 64MB. Z původních 128MB tedy na 192MB ROM. Bohužel ostatní parametry zůstaly nezměněny. XDA Atom Exec tedy funguje na Windows Mobile 5.0, nabízí dotykový displej s rozlišením 240x320px při 65k barvách.

Telefon podporuje triband GSM, přenosy přes EDGE a GPRS (oboje třídy 10). Dále nabízí komunikaci přes Wi-Fi 802.11b. Zajímavostí může být integrované FM rádio a stereo reproduktory. Fotografie je možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou. Slot je pro paměťové karty typu MiniSD.

Bohužel, oficiálně se tento model do Evropy asi nedostane. Původního XDA Atoma evropský O2 do své nabídky také nezařadil a moc bych tedy na to, že do nabídky zahrne jeho nástupce, také nespoléhal, byť se jedná o velmi kvalitně vybavené pocketPC, které by ve své kapse uvítala řada uživatelů. Spolehnout se tedy budeme muset jen na neoficiální dovoz. Cena nového Execa zatím nebyla stanovena.

2     1

3

4

Zdroje: MSmobiles, MoDaCo

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).