Domů » Bleskovky » O2 jako kompenzaci za výpadek sítě O2 pošle 1,2 milionu Kč na dobročinné účely

O2 jako kompenzaci za výpadek sítě O2 pošle 1,2 milionu Kč na dobročinné účely

Včera jsme vás informovali o výpadku mobilní sítě operátora O2, který měl ve vybraných částech České republiky za následek několikahodinovou nefunkčnost sítě. Operátor se nyní rozhodl výpadek kompenzovat tak, že za každý neuskutečněný hovor pošle prostřednictvím své firemní Nadace O2 peníze na dobročinné účely. „Částkou 600 tisíc korun podpoříme Linku seniorů, stejný obnos pošleme také Lince bezpečí. Věřím, že těmto krizovým linkám tak usnadníme jejich nelehkou, ale záslužnou práci,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel O2, a dodává: „Všem zákazníkům mohu slíbit, že uděláme maximum proto, aby se tato výjimečná situace již neopakovala.“

“ Takový dar pro nás znamená finanční pokrytí non-stop provozu Linky bezpečí na celý měsíc. Za měsíc přijmeme více než 15 tisíc hovorů, dokážeme tak pomoci tisícovkám dětí, které se na nás obrací s prosbou o naši pomoc či radu. Nadace O2 hradí celoroční telekomunikační služby Linky bezpečí, mimořádný dar nám nyní pomůže s dalšími náklady, třeba pokrýt mzdy našich konzultantů, kteří jsou na našich Linkách nepřetržitě k dispozici ohroženým dětem,“ uvedla Ivana Šatrová, ředitelka Linky bezpečí.

“ Darované peníze využijeme na pomoc až šesti tisícům seniorů, kteří jsou v nouzi a obrací se na naši telefonní krizovou Linku seniorů 800 200 007. Nadace O2 je hlavním partnerem Linky seniorů už osm let a letos se nám i díky její pomoci podařilo rozšířit provoz Linky seniorů o víkendová volání. Ročně pomůžeme třiceti tisícům seniorů a také lidem, kteří o seniory pečují,“ říká Jiří Hrabě, ředitel o.p.s. Elpida, které Linku seniorů provozuje.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  A co je tak poslat jejich platícím zákazníkům? :D

  • Za vypadok o2 investuje do reklamy (charita) a odpise z dani – co je to za kompenzacia – kludne si mohol majitel kupit bentley zakaznici by z toho mali to iste

  • Taky mi to prijde jako blbost. Sousede, trochu jsem Vam naboural do auta. Ale nebojte, poslu 1000 Kc svymu bratranci..

 2. Super přístup a mlha od O2 aneb na zákazníka se vyprdneme..

 3. Plyshak (neregistrovaný)

  Klidně dobročině ale hlavně na můj ůčet ;)

 4. kolemjdouci (neregistrovaný)

  to je krasna PR taktika, za posledni vypadek v roce 2014 dostalo O2 bezmala 2mio pokuty [odkaz] (dulezite zminit ze i kvuli tomu, ze behem vypadku umrel clovek co se snazil dovolat na zachranku a nedovolal). Jak zde jiz bylo zmineno, tak dary lze odepsat – takze urcite lepsi nez dostat milionovou pokutu. V dnesni dobe, kdy fakticky lide spolehaji na mobilni site, neni mozne prejit takovy „vypadek“ bez povsimnuti, kdyby sit „plnohodnotne“ vypadla, tak se nouzove kazdy dovola protoze si telefon chytne jinou sit. V tomhle pripade se tak nestalo, protoze telefon byl registrovany v siti O2, ale fakticky z telefonu udelal zombii bez moznosti odesilat/prijimat data/hlas.

  Hardware muze odejit, systemove by to ale melo byt podchyceno ze BTS v takovem pripade automaticky bude odmitat cisla z mobilnich telefonu, coz dnes nefunguje.

 5. To je kompenzace pro platící zákazníky jako sviň. No jo, naše super O2, bože je to trapné od nich. Ať si posílají třeba 5mil na charitu, ale kompenzaci by snad měli dostat zákazníci nebo je to všude jinde normální, ale jen a zase v ČR O2 na nás, platící zákazníky, kašle ne-li přímo s..e?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).