Domů » Bleskovky » NVIDIA Shield Tablet: Dočkáme se představení nástupce už 3. března?

NVIDIA Shield Tablet: Dočkáme se představení nástupce už 3. března?

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že by NVIDIA v dohledné době mohla představit nástupce populárního Shield Tabletu (recenze). Původně se spekulovalo, že bychom se oficiálního představení mohli dočkat 17. března, ale pozvánka, která dorazila vybraným zahraničním redakcím naznačuje, že by premiéra mohla proběhnout už v úterý 3. března v San Franciscu. Pokud by se tak skutečně stalo, pak doufáme, že nový tablet NVIDIA ukáže také na MWC v Barceloně.

 

Nová generace tabletu by údajně měla být poháněna čipem Tegra X1 s osmi 64bitovými jádry (4x Cortex-A57 + 4x Cortex A-53) a grafickým akcelerátorem Maxwell s 256 jádry. O dalších hardwarových parametrech můžeme zatím pouze spekulovat – v úvahu opět připadá osmipalcový displej s vysokým rozlišením a v portfoliu výrobce by kromě standardní Wi-Fi verze měla být dostupná také LTE varianta.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).