NVIDIA Shield: Nová Android TV se zaměřením na hry


NVIDIA má novou konzoli. Nejen že skvěle vypadá, ale nabídne také brutální výkon. Její vývoj trval více než 5 let.

NVIDIA se rozhodla angažovat na trhu s herními konzolemi a na Game Developers Conference v San Franciscu představila nové zařízení s označením Shield. Plastové tělo s designem postaveným na ostrých hranách, kombinacích matného a lesklého povrchu a charakteristického zeleného podsvícení ukrývá osmijádrový procesor Tegra X1 se 256jádrovou grafikou a celé zařízení běží na platformě Android TV.

  

Na své si zde přijdou především hráči, jelikož ke stažení bude k dispozici přes padesát speciálně AAA titulů včetně záležitostí jako Crysis 3, Borderlands The Pre-sequel a podobně. Tím však nabídka nekončí, jelikož pomocí streamovací služby GRID bude možné zahrát si další padesátku her, mezi nimiž nechybí třeba závodní GRID 2 nebo skvělý Batman: Arkham Origins. Každý týden se navíc objeví nové tituly.

  

Zařízení bude také možné využívat k nákupu a streamování nových her, což v současnosti znamená například Zaklínač 3 či Batman: Arkham Knight. Pro hraní lze využít bezdrátový ovladač, jenž se začal prodávat už s tabletem Shield Tablet (recenze). NVIDIA Shield se na americkém trhu začne prodávat letos květnu za cenu cca 4 900 Kč bez DPH. O dostupnosti v České republice a na Slovensku v tuto chvíli nemáme bližší informace.

Video: Představení nové konzole

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *