Sledujte nás na YouTube

NVIDIA omylem prozradila tablet Nexus 9: Poběží na čipu Tegra K1 a vyrábět jej bude HTC

Minulý týden rozjela NVIDIA soudní proces vedený proti Samsungu a Qualcommu, kteří údajně neoprávněně používají některé patenty týkající se grafických čipů. V uveřejněných dokumentech ovšem nechtěně odhalila také chystané a dlouho očekávané zařízení, kterým je nový tablet řady Nexus. Původně se mluvilo o příchodu Nexusu 8, nakonec se však bude jednat o Nexus 9. V části textu, kde NVIDIA mluví o přístrojích využívajících procesor Tegra K1, zmiňuje následující: „HTC Nexus 9, jehož příchod se očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku, by také měl využívat procesor Tegra K1“. 


Takto by mohl nový Nexus 9 vypadat

Třetí čtvrtletí přitom trvá do konce září a není tak vyloučeno, že od odhalení novinky nás dělí pouze několik málo dnů. Nezapomínejme ovšem také na to, že spolu s představením nového Nexusu se také dočkáme uvolnění Androidu L pro ostatní zařízení této řady.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *