Domů » Bleskovky » NVIDIA omylem prozradila tablet Nexus 9: Poběží na čipu Tegra K1 a vyrábět jej bude HTC

NVIDIA omylem prozradila tablet Nexus 9: Poběží na čipu Tegra K1 a vyrábět jej bude HTC

Minulý týden rozjela NVIDIA soudní proces vedený proti Samsungu a Qualcommu, kteří údajně neoprávněně používají některé patenty týkající se grafických čipů. V uveřejněných dokumentech ovšem nechtěně odhalila také chystané a dlouho očekávané zařízení, kterým je nový tablet řady Nexus. Původně se mluvilo o příchodu Nexusu 8, nakonec se však bude jednat o Nexus 9. V části textu, kde NVIDIA mluví o přístrojích využívajících procesor Tegra K1, zmiňuje následující: „HTC Nexus 9, jehož příchod se očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku, by také měl využívat procesor Tegra K1“. 


Takto by mohl nový Nexus 9 vypadat

Třetí čtvrtletí přitom trvá do konce září a není tak vyloučeno, že od odhalení novinky nás dělí pouze několik málo dnů. Nezapomínejme ovšem také na to, že spolu s představením nového Nexusu se také dočkáme uvolnění Androidu L pro ostatní zařízení této řady.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).